na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Oficjalny koniec wojny formatów 0

Toshiba podała oficjalną informacje o wycofaniu się z HD-DVD.

Tym razem to już potwierdzona informacja – Toshiba poinformowała, że wycofuje się z formatu HD-DVD. Produkcja odtwarzaczy ma zostać wstrzymana do końca marca. W oficjalnym komunikacie jest napisane:

logo Blu-raylogo Blu-ray

Toshiba postanowiła zrezygnować z produkcji, sprzedaży i reklamy odtwarzaczy HD-DVD. Decyzja nasza wiążę się ze zmianami na rynku, jakie zaszły w ostatnich miesiącach. Firma jednocześnie zapewnia, że osoby posiadające odtwarzacze Toshiby, mogą w dalszym ciągu liczyć na serwis związany z utrzymaniem ich należytego funkcjonowania.

Wiadomo dlaczego Toshiba zrezygnowała. Po kolei odchodziły od tego formatu liczące się amerykańskie wytwórnie. Prawdziwym ciosem okazało się jednak przejście Warner Bros. do obozu Sony(ostatecznie HD DVD pomagły już tylko Universal i Paramount), producenta Blu-ray'a. Po tej decyzji odtwarzacze firmy Toshiba obsługujące format HD DVD zaczęły się kiepsko sprzedawać. Sprzedaż wynosiła 7%/93% na korzyść dla Blu-ray'a. Kolejną przeszkodą były co chwile ogłaszane wiadomości firm dystrybutorskich, wypożyczalni itp., które również deklarowały sprzedaż (wypożyczanie) tylko nośników w formacie Blu-ray.

Ratować Toshibę miały: obniżka cen odtwarzaczy o połowę oraz 30-sekundowa reklama na Super Bowl, ale i ten zabieg marketingowy nie zdołał pomóc firmie. Ostatecznie sprzedać nieznacznie wzrosła.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Odi

Ale załatwili tych, którzy zakupili sobie takie urządzenie. Wywaliłeś kupę kasy a teraz będziesz mógł sobie w tym kwiatki posadzić bo nawet nic na takim odtwarzaczu nie obejrzysz. Dobre.

Proszę czekać…