Zwiastun do Iron Mana! 0

Po wielu miesiącach mamy w końcu pełny zwiastun do nowej ekranizacji komiksu Iron Man!

Iron Man w końcu po wielu miesiącach doczekał się pełnego zwiastuna, który był puszczany wraz z nowym odcinkiem serialu Lost na stacji ABC.

Reżyserem jest Jon Favreu, który bardziej znany jest jako aktor, grający przeważnie w komediach, lecz od czasu, gdy wyreżyserował film pod tytułem Zathura, który odniósł sukces, dostał szansę zrobienia czegoś wielkiego. Wszystko wskazuje, że Iron Man będzie wielką ekranizacją komiksu. Wskazują na to wszystkie znaki na niebie i ziemi, oby się nie myliły.

Zebrał fajną obsadę. W głównej roli zobaczymy Roberta Downeya Jr. – świetnego aktora, który ostatnio wraca na szczyt po latach chudych lat. Pojawia się także Gwyneth Paltrow. Terrence Howard gra Jima Rhodesa, a Jeff Bridges wciela się w postać głównego wroga Iron Mana. Zobaczymy także w małej rólce Samuela L. Jacksona, który wcieli się w słynnego Nicka Fury'ego. Jak to bywa ostatnio w komiksach Marvela, będzie także gościnny występ wielkiego Stana Lee, którego raczej nie trzeba przedstawiać.

Bohaterem Iron Mana jest Tony Stark, wynalazca i szef przedsiębiorstwa Stark Enterprises, który aktywnie uczestniczy w walce z terroryzmem i szpiegostwem. W czasie pracy nad jednym z wynalazków, Stark ulega tragicznemu wypadkowi. Od teraz funkcjonować może wyłącznie dzięki specjalnemu kombinezonowi, który daje mu wielką moc.

Film o budżecie jakieś 180 milionów dolarów zapowiada się na jedną z najlepszych ekranizacji komiksu w tym roku. Po pokazie zdjęć na Wondercon publiczność była zachwycona tym, co zobaczyła.

Szkoda, że muzykę robi Ramin Djawadi, który chyba obecnie jest najbardziej znany z tego, że pracował przy serialu Skazany na śmierć. Niestety jako człowiek wywodzący się z Media Ventures (firma muzyczna prowadzona przez Hansa Zimmera), może się okazać, że score będzie wtórny, mający bardzo niski poziom aranżacji. Nie mówiąc już o tym, że muzyka do scen akcji może przypominać rąbankę. Oczywiście mogę się mylić, niektórzy stamtąd jak John Powell, Klaus Badelt czy Harry Gregson Williams okazali się utalentowanymi kompozytorami, więc może Ramin Djawadi tylko czekał na swoją szansę. Przekonamy się już w maju.

Zwiastun jest efektowny i pełny akcji. Serdecznie zapraszam do oglądania.

Premiera filmu w kinach 2 maja w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Film otwiera sezon letni w kinach w Stanach, który jak co roku pokaże nam wiele efektownych produkcji i zakończy się wraz z sierpniem.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Czudi

Dla mnie największym plusem w tym zwiastunie była muza, a sam finał z Blach Sabbath to sprawa piękna. Uwielbiam klasykę w filmach, a tu jest na to szansa;) żeby jeszcze Zeppelini, Purple, Doorsi byli…

Proszę czekać…