Dziecko Rosemary powróci! 0

Klasyczny horror Romana Polańskiego Dziecko Rosemary z 1968 roku doczeka się nowej wersji.

Bohaterami obrazu zrealizowanego na podstawie powieści Iry Levina jest młode małżeństwo. Guy i Rosemary Woodhouse przeprowadzają się do nowego mieszkania na Manhattanie. Tutaj poznają państwa Castevet, którzy starają się zaprzyjaźnić z młodą parą. Pewnego dnia po przyjęciu koktajlu od pani Castevet Rosemary ma wizję podczas której gwałci ją nieludzka istota. Wkrótce okazuje się ze kobieta jest w ciąży…W rolach głównych w filmie wystąpili Mia Farrow, John Cassavetes, Sidney Blackmer i Ruth Gordon, która za rolę sąsiadki otrzymała Oscara. Roman Polański był nominowany za adaptację scenariusza. Wspaniałą muzykę stworzył Krzysztof Komeda.

Nowa wersja ma powstać we współpracy studia Platinum Dunes z Paramount Pictures. Producenci Brad Fuller i Andrew Form poszukują obecnie scenarzystów.

megafon.pl

Mia Farrow w filmie Dziecko Rosemary 1968Mia Farrow w filmie Dziecko Rosemary 1968

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Eloiran

Chyba bedzie powtorka z "rozrywki". Nie wystarczy im remake "Omena", ktorego to schrzanili dokumentnie. "Swiety Gaj" robi wszystko zeby do siebie zniechecic widzow. Do dziela wiec!

WielkiBialyKrolik

ja czasami az bezczelnie mysle, ze to kino jest robione typowo pod niewymagającą (ograniczoną) amerykańską publikę :/

justangel

dokładnie się z Wami wszystkimi zgadzam – jakoś nie sądzę, aby można było zrobić dzieło na miarę oryginału, więc jak dla mnie nie ma po co w ogóle się za powtórkę zabierać.
Co do kina amerykańskiego, nie ma co sie oszukiwać, komercyjne jest. Ale przyznaj Centralny, że zdarzają sie tam również dobre filmy?:)

hollywood sie konczy !! :P mnie tez wkurza to ze zamiast szukac nowych pomyslow robi sie nowe wersje straych – rozumiem jeszcze jak film jest slaby i ktos uwaza ze dobry pomysl zostal zmarnowany, ale jak film jest klasyka gatunku, to przeciez nie ma szansy zrobic czegos lepszego !! juz lepiej puscilisby oryginal …

WielkiBialyKrolik

no tez podejrzewam, ze bedzie to przysłowiowa D.U.P.A. :) Ehh ksiazka tez fajna, warto przeczytac

Proszę czekać…