Dziecko Rosemary powróci! 0

Klasyczny horror Romana Polańskiego Dziecko Rosemary z 1968 roku doczeka się nowej wersji.

Bohaterami obrazu zrealizowanego na podstawie powieści Iry Levina jest młode małżeństwo. Guy i Rosemary Woodhouse przeprowadzają się do nowego mieszkania na Manhattanie. Tutaj poznają państwa Castevet, którzy starają się zaprzyjaźnić z młodą parą. Pewnego dnia po przyjęciu koktajlu od pani Castevet Rosemary ma wizję podczas której gwałci ją nieludzka istota. Wkrótce okazuje się ze kobieta jest w ciąży…W rolach głównych w filmie wystąpili Mia Farrow, John Cassavetes, Sidney Blackmer i Ruth Gordon, która za rolę sąsiadki otrzymała Oscara. Roman Polański był nominowany za adaptację scenariusza. Wspaniałą muzykę stworzył Krzysztof Komeda.

Nowa wersja ma powstać we współpracy studia Platinum Dunes z Paramount Pictures. Producenci Brad Fuller i Andrew Form poszukują obecnie scenarzystów.

megafon.pl

Mia Farrow w filmie Dziecko Rosemary 1968Mia Farrow w filmie Dziecko Rosemary 1968

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Eloiran 2008-03-07

Chyba bedzie powtorka z "rozrywki". Nie wystarczy im remake "Omena", ktorego to schrzanili dokumentnie. "Swiety Gaj" robi wszystko zeby do siebie zniechecic widzow. Do dziela wiec!

WielkiBialyKrolik 2008-03-05

ja czasami az bezczelnie mysle, ze to kino jest robione typowo pod niewymagającą (ograniczoną) amerykańską publikę :/

justangel 2008-03-04

dokładnie się z Wami wszystkimi zgadzam – jakoś nie sądzę, aby można było zrobić dzieło na miarę oryginału, więc jak dla mnie nie ma po co w ogóle się za powtórkę zabierać.
Co do kina amerykańskiego, nie ma co sie oszukiwać, komercyjne jest. Ale przyznaj Centralny, że zdarzają sie tam również dobre filmy?:)

Grzegorz Borowiecki 2008-03-04

hollywood sie konczy !! :P mnie tez wkurza to ze zamiast szukac nowych pomyslow robi sie nowe wersje straych – rozumiem jeszcze jak film jest slaby i ktos uwaza ze dobry pomysl zostal zmarnowany, ale jak film jest klasyka gatunku, to przeciez nie ma szansy zrobic czegos lepszego !! juz lepiej puscilisby oryginal …

WielkiBialyKrolik 2008-03-04

no tez podejrzewam, ze bedzie to przysłowiowa D.U.P.A. :) Ehh ksiazka tez fajna, warto przeczytac

Proszę czekać…