Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Rosjanie zekranizują ''Metro 2033'' 1

Szykuje się nie lada gratka dla wszystkich fanów science-fiction i powieści "Metro 2033". Rosjanie zamierzają zekranizować bestsellerową książkę Dmitrijego Głuchowskiego.

Rosyjska TV-3 Channel oraz Central Partnership Film Company zamierzą wyprodukować ekranizacje kultowej powieści "Metro 2033" autorstwa Dmitrijego Głuchowskiego. Obie firmy są częścią koncernu Gazprom-Media.

Zdjęcia do kinowego widowiska mają wystartować w przyszłym roku, natomiast sam film ma zagościć na ekranach kin 1 stycznia 2022 roku. Na razie nie podano nazwisk aktorów, którzy znajdą się w obsadzie oraz człowieka, który zasiądzie na krześle reżysera.

W skład post-apokaliptycznego uniwersum stworzonego przez Dmitrijego Głuchowskiego wchodzą trzy powieści: "Metro 2033", "Metro 2034", "Metro 2035" oraz w formie uzupełnienia "Ewangelia według Artema". Warto jednak dodać, że książki doczekały się wielu fanowskich opowiadań – w także w naszym kraju. Dodatkowo powstały do tej pory trzy gry wideo osadzone w tym uniwersum: "Metro: 2033", "Metro: Last Light", "Metro Exodus".

Akcja powieści rozgrywa się w moskiewskim metrze w 2033 roku, 20 lat po wojnie nuklearnej.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Asmodeusz

można powiedzieć w końcu ktoś to zekranizuje choć książka raczej na serial niż film

ges28 Asmodeusz

@Asmodeusz Też chętniej zobaczyłbym dobr(-e)y serial-e a potem film który opowiadałby jakąś dobrą historię niezwiązaną z Artemem są książki z Uniwersum Metro 2033 np. Szabałowa,Diakowa itd. Poczekam i zobaczę jak im to wyjdzie,jeśli na + może kręcimy dalej a jak – to powoli.

Proszę czekać…