RoboCop wraca do akcji 0

Wytwórnia MGM wyprodukuje nową wersję thrillera science fiction RoboCop.

Bohaterem oryginalnego filmu RoboCop z1987 roku wreżyserii Paula Verhoevena jest policjant Murphy (w tej roli Peter Weller), który zostaje zastrzelony na służbie przez bezwzględnych gangsterów. Grupa naukowców ilekarzy wpada na pomysł połączenia jego umysłu ze sztucznym ciałem by stworzyć cyborga zwanego RoboCopem. Zbudowany jest w 95% z metalowego szkieletu, a z zmarłego policjanta przeniesiono mózg oraz twarz. Odporny na pociski iwybuchy bombowe, wyposażony wbroń najnowszej generacji, RoboCop wraca na ulice Detroit żeby zaprowadzić porządek.

Kadr z filmu RoboCop 1987Kadr z filmu RoboCop 1987

Pierwsza część miała budżet wynoszący 13 milionów i zarobiła $53.4M. Wynik był bardzo dobry co przyczyniło się do powstania kolejnej części trzy lata później (przychód $45.7M). Jak mówi przysłowie do trzech razy sztuka i najbardziej producenci przejechali się na trójce RoboCopa, bo włożyli w nią 22 mln dolarów, a zarobiła jedynie $10.7M. RoboCop na zawsze wszedł do panteonu superbohaterów. Powstało wiele komiksów, gier komputerowych, 2 seriale animowane oraz dwa seriale telewizyjne, które opisywały jego przygody.

Chociaż nie wiadomo jeszcze kiedy oraz nieznane są nazwiska ekipy iobsady projektu, to wiadomo, że film powstanie. Dzielny RoboCop znów będzie walczył ze spiskiem Omni Consumer Products (OCP), która go stworzyła, ale tak naprawdę nie chce porządku w Detroit tylko zbudowania nowego miasta Delta City. Czy nie jest to idealna fabuła, którą można wielokrotnie odtwarzać ( tak myślą producenci) jak zdartą płytę.

Kadr z filmu RoboCop 2 1990Kadr z filmu RoboCop 2 1990

Czekamy na szczegóły i zobaczymy, kto odważy się zagrać RoboCopa i zmierzyć z kreacją Petera Wellera, który pozostanie na zawsze kojarzony z tym filmem (praktycznie wyłącznie z tym filmem, chociaż później na ekranie pojawiał się wiele razy).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

srebrny

Anitka dont worry jeszcze na film pojdziesz do kina:D

mysza_007

no no , zapowiadaja sie ciekawe lata co do filmów……w zakładkach mam juz około 200 na które mniej/bardziej ale czekam , :P:P:P nie omieszkam oczywiście dodać do nich pana robocopa

Anita_Nowakowska

Ojeju… Transformersi, Ironmani i Robocopy :(

Proszę czekać…