Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Alfonso Cuarón będzie pracował dla Apple'a 0

Apple sfinalizowało umowę z laureatem Oscara i reżyserem takich filmów, jak Roma czy Grawitacja – Alfonso Cuarónem.

Zgodnie z umową, która została podpisana pomiędzy Apple’em, a meksykańskim filmowcem Alfonso Cuarónem, jego przedsiębiorstwo produkcyjne Esperanto Filmoj zajmie się tworzeniem oryginalnych seriali na wyłączność. Wszystkie produkcje powstaną z myślą o nowej platformie streamingowej Apple TV+, która wystartuje już 1 listopada. Nie ma więcej oficjalnych informacji związanych z kontraktem podpisanym pomiędzy obiema stronami, jednak z doniesień Deadline wynika, że umowa będzie obowiązywała przez pięć lat.

Oczywiście Alfonso Cuarón będzie pracował nad produkcjami serialowymi na wyłączność dla Apple’a, jednak w niektórych przypadkach mówi się o współpracy z jego długoletnim biznesowym partnerem, firmą Anonymous Content.

Apple od jakiegoś czasu poszukuje głośnych nazwisk, które mogłyby pomóc w rozwoju platformy streamingowej Apple TV+. Aktualnie rynek został zdominowany przez Netfliksa i Amazona, jednak niebawem do gry włączą się kolejni gracze na czele z Waltem Disneyem. Wcześnie Apple doszedł do porozumienia z takimi twórcami, jak Jason Katims, Kerry Ehrin oraz Justin Lin.

Alfonso Cuarón to współczesny gigant kina. Filmowiec ma na swoim koncie cztery Oscary z czego dwa dla najlepszego reżysera. W jego filmografii można znaleźć takie tytuły, jak Roma, Grawitacja, Ludzkie dzieci, I twoją matkę też czy Harry Potter i więzień Azkabanu.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

A mnie niezwykle zastanawia kiedy w końcu wpadną, w dobie kręcenia seriali o wszystkim, że przecież przespali o co najmniej kilka lat najlepszy moment na kręcenie serii o małym czarodzieju Heniu Garncarzu? ;)                     

Proszę czekać…