efdeby 2008 rozpoczęte! 0

Rozpoczynamy efdeby 2008 nagrody filmowe przyznawane przez użytkowników serwisu fdb.pl!

W tym roku troszkę później, ale za to z większą liczbą nagród. Niestety przez rok nie zmieniło się jedno. Na najlepsze filmy roku 2007 w Polsce czeka się długo i oglądając Oscary w lutym wiele tytułów było zagadką. Dzięki temu, że efdeby organizujemy później niż inne tego typu przedsięwzięcia wybór dla polskiego widza powinien być bardziej świadomy.

Takie filmy jak Pokuta, To nie jest kraj dla starych ludzi czy Aż poleje się krew były ważnymi wydarzeniami roku 2007 a trafiały do naszych kin dopiero na przełomie lutego i marca. Być może kiedyś polska premiera będzie odbywała się najpóźniej tydzień po światowej i wtedy Efdeby na pewno przeniesiemy na styczeń! Na razie gdbyśmy chcieli to zrobić powyższe filmy nie mogłyby się znaleźć w zestawieniu, nie mówiąc o rewelacyjnym Juno, które zdobyło Oscara a do naszych kin wejdzie dopiero 4 kwietnia.

12 kategorii, które nie różnią się od tych z zeszłego roku. Nadal bardzo ważną kategorią jest Bohater roku bez podziału na dobrych i złych. Wybór był dość duży, ale wydaje nam się, że nikogo z najważniejszych nie pomineliśmy! Dla uczestników efdebów mamy w tym roku liczne nagrody, głównie dzięki trzem dystrybutorom filmowym: BestFilm, Monolith oraz Vision. Swój udział w puli nagród miała też firma Bellwood. Wszystkim partnerom Efdebów z góry dziękujemy za pomoc i pełną listę znajdą Państwo tutaj.

Żeby nie przedłużać, zapraszamy do głosowania i Efdeby 2008 można uznać za rozpoczęte!

efdeby2008.fdb.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 27

Solarie

No wszystko ślicznie i pięknie, ale brakuje mi tylko kategorii najlepszy aktor i najlepsza aktorka.

sam001

Jako że co tydzień w poniedziałki piszę wiadomości z kulturki to tym razem wziąłem pod uwagę informacje z FDB.pl i w śród studentów dawnej już AMwB A teraz UMwB przekazałem informację o internetowych oskara…. fdbeach :)

Więc tam miłego i wspieramy FDBy gdzie tylko jestesmy:)

Tomassh

dlaczego w kategorii "Najlepszy serial" nie ma "Gotowych na wszystko"?? wrrrrrr :[

a tak to większości filmów nie widziałem, heh ;)

WielkiBialyKrolik

fajna nazwa efdeby :)

PROtomala

btw kto wrzucił "Mgłe" w kategorie z filmu z dreszczykiem ?! ( hehe ;p )

Doskonale pasuje do tej kategorii, coś nie tak?

No jak ty myślisz, że ten film nadaje się do tej kategorii to pozdro…. ;x

Proszę czekać…