Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

''RoboCop Returns'' ma nowego reżysera! 0

RoboCop Returns nadal żyje. Po tym, jak z projektem pożegnał się Neill Blomkamp, wytwórnia znalazła właśnie nowego reżysera.

Produkcja będzie bezpośrednią kontynuacją hitu z 1987 roku została napisana przez duet Edward Neumeier i Michael Miner. Niestety z powodu różnej maści komplikacji ostatecznie scenariusz nie został wykorzystany i do kin trafił całkiem inny sequel. Teraz ma zostać to naprawione. Scenariusz, który został napisany przez wspomnianą dwójkę trafił w ręce Justina Rhodesa. Miał on za zadanie nieco poprawić i odświeżyć skrypt.

MGM zdecydowało natomiast, że za kamerą superprodukcji stanie mniej znany twórca. A jest nim Abe Forsythe, który w 2019 roku zadebiutował filmem Little Monsters z Lupitą Nyong'o w roli głównej. Forsythe będzie musiał również rzucić okiem w nową wersję skryptu poprawionego przez Rhodesa i wprowadzić ewentualne korekty.

Dla reżysera będzie to wielka okazja i możliwość zaistnienia w Hollywood. Na pewno ewentualny sukces RoboCop Returns otworzy mu drzwi do kolejnych dużych projektów. Tylko czy w dzisiejszych czasach można zrobić dobrą kontynuację klasyką? Przykłady takich serii, jak "Predator" czy "Terminator" temu przeczą, ale fanom nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki!

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Animek84

Mam nadzieje że Robocop będzie czarną niezależną kobietą walczącą ze złymi białymi facetami, którzy nie lubią chodzić na filmy z niezależnymi kobietami.

ZSGifMan Animek84

@Animek84 Oczywiście te kobiety spacerują w kierunku kin niczym damy kameliowe, a panowie nadskakują im ochoczo jak ratlerki ;)
Chociaż chyba lepiej, aby te panie wyprowadzały panów na smyczy i w kagańcu niczym nieposłusznego kundla, za jakiego nota bene jak nic ich mają…      

Bercik022

Robocop to jest takie złoto na zrobienie czegoś dobrego, a jednak tylko Verhoevena zrobił idealne dzieło. Nie wiem co się wydarzyło w drugiej części, że Murphy zachowywał się tak dziwnie i gdzieś im zapodziala się muzyka, która podkreślała miodność pierwszej części. Jak by film miał niski budżet jak pierwsza część i wolna rękę reżysera to może wyjść naprawdę dobrze.

Movieman Bercik022

@Bercik022 muzyka to petarda, od bardzo dawna u mnie na dzwonku telefonu <3

PolepioneKadry Bercik022

@Bercik022 Właśnie. Na niski budżet i wolność reżyserskiej wizji miałem nadzieję przy filmie José Padilhi. Bardzo podobało mi się jego przedstawienie walki w realiach miejskiego molochu w Elitarnych i wiązałem spore oczekiwania z jego wizją "Robogliny". Niestety przy tamtym filmie towarzyszyło mi uczucie rozczarowania. A zgadzam się z Tobą, że w Robocopie drzemie ogromny potencjał, tylko trzeba kogoś, kto będzie potrafił go wykorzystać.

Proszę czekać…