Wybierz swojego szalonego doktora 0

Dzięki pomocy jednego z portali filmowych, własnych
doświadczeń związanych z filmem oraz pomocy użytkowników fdb.pl, postanowiłem stworzyć ranking pięciu
najbardziej krwawych i sadystycznych filmowych doktorów.

Poniżej zamieściłem swoje propozycję doktorów do TOP 5, lecz nie stanowi to żadnego ograniczenia, proszę podawać swoją szczęśliwą piątkę.

Wydaję mi się, że najbardziej odpowiednimi kandydatami do mojej finałowej piątki, są doktorzy występujący w filmach z ubiegłego wieku. I po ciężkich nieprzespanych nocach oraz godzinach przed komputerem wybrałem !!!

5. Dr Paul MoreauWyspa doktora Moreau (1996)

Pierwszym z moich wybranków jest doktor który postanowił sprzeciwić się „Matce Naturze” i stworzyć genetycznych mutantów. Jest to jedna z najbardziej kontrowersyjnych rzeczy w ówczesnym społeczeństwie „czy eksperymentować na żywych organizmach, czy pozostawić wszystko

swojemu biegowi”. Dr. Moreau sam wybrał swoją drogę, czy komuś się to podoba czy nie !!!

kadr z filmu Wyspa doktora Moreau 1996kadr z filmu Wyspa doktora Moreau 1996

kadr z filmu Dzień żywych trupów 1985kadr z filmu Dzień żywych trupów 1985

4. Dr LoganDzien żywych trupów (1985)

Był jednym z pierwszych doktorów jacy mi przyszli na myśl, zwłaszcza, że bardzo lubię ten film. Może to nie jest najbardziej znany sadysta w świecie filmowym, lecz jak dla mnie mocna pozycja w TOP 5. Są pewne etyczne reguły które w wyjątkowych sytuacjach można lekko naciągnąć, ale celowe zabijanie ludzi, by zombie miały co jeść, to trochę przesada. Również uważanie, że zombie są po części ludźmi oraz próba oswojenia żywych trupów wydają się szalone. Jego eksperymenty są całkowicie nieludzki, Logan popada w manię i szał co sprawia, że można uważać go za bardziej krwiożerczego niż tytułowi bohaterowie.

3. Dr Septimus PretoriusNarzeczona Frankensteina (1935)

Na pewno niektórych może trochę dziwić, że na tym miejscu nie znalazł się Dr Frankenstein, ale to właśnie Pretorius namawiał Henrego do wznowienia prac na ożywieniem zmarłego ciała. Jest to człowiek zupełanie pozbawiony moralności, nie posiadający żadnego szacunku dla ludzkiego ciała. Jedynymi rzeczami na których mu zalezy jest kariera, prestiż oraz nauka, dal której jest w stanie zrobić bardzo dużo.

kadr z filmu Narzeczona Frankensteina 1935kadr z filmu Narzeczona Frankensteina 1935

kadr z filmu Dr Jekyll i Mr. Hyde 1931kadr z filmu Dr Jekyll i Mr. Hyde 1931

2. Dr Henry JeckyllDoktor Jeckyll i Pan Hyde (1931)

Doktora Jeckylla chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, jest to człowiek który za sprawą swych badań naukowych sprawił, że nocą przeobraża się w potwora. Postać doktora zagrało w sumie około 49-ciu różnych aktorów min. Udo Kier, Kirk Douglas, John Malkovich, Michael Caine, Anthony Perkins czy David Hasselhoff.

1. Dr Hannibal LecterMilczenie owiec (1991)

No i wreszcie nr. 1. Hannibal Lecter jest bardzo fascynującym przypadkiem, na samym początku można by było skłonić się do tego, że jego system wartości oparty jest na pojęciach dobra i zła. Jednak tkwiąca wewnątrz Lectera zemsta sprawia, że z czasem przeistacza się w potwora, którego jedynym celem jest …eliminacja ze społeczeństwa ludzi, którzy nie zasługują na to, by żyć…. Samotność otaczająca doktora oraz poczucie odrzucenia które pozostało mu po wojnie sprawiło, że stał się …Sierotą wojenną o potwornej samokontroli…, co pozwoliło mu min. na bezproblemowe oszukiwanie wydziału sprawiedliwości podczas badania wykrywaczem kłamstw.

Anthony Hopkins w filmie Milczenie owiec 1991Anthony Hopkins w filmie Milczenie owiec 1991

Przedstawiłem swoje typy, teraz wasza kolej, zamieszczajcie swoich kandydatów, a następnie stanie się możliwe powstanie ostatecznej listy Najbardziej krwawych i sadystycznych doktorów filmowych według użytkowników portalu fdb.pl .

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Czudi

Najbardziej przerażający, budzący grozę, nie pozwalający spać po nocach doktor, oczywiście Dr Quinn;D

fizban

Dr. Giggles to moj dodatkowy doktor :D jak mysle o doktorze spycho to On mi sie kojazy :)

Proszę czekać…