Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zmarł legendarny Max von Sydow 4

Kolejna legenda kina odchodzi z tego świata. W wieku 90 lat zmarł legendarny szwedzki aktor Max von Sydow.

Chyba każdy szanujący się kinoman zdołał obejrzeć film, w którym na ekranie pojawił się Max von Sydow. Niestety 90-letni zmarł 8 marca. O śmierci aktorka poinformowała jego małżonka Catherine na łamach francuskiego magazynu "Paris Match".

W filmowym CV szwedzkiego giganta aktorstwa znajdziemy wiele kultowych tytułów. Z pewnością do historii przejdzie dzięki współpracy z inną nieżyjącą już legendą kina – Ingmarem Bergmanem. Max von Sydow wystąpił u niego między innymi w Siódmej pieczęci za rolę, w której zresztą otrzymał Złotą Palmę w Cannes. Oprócz tego pojawił się też w takich filmach Bergmana, jak Źródło, Jak w zwierciadle czy Goście wieczerzy pańskiej.

Największą sławę przyniosła mu jednak rola ojca Merrina w genialnym horrorze Egzorcysta. Wielokrotnie mogliśmy go oglądać również w hollywoodzkich blockbusterach. W ostatnich latach wystąpił między innymi w sadze Skywalkerów, w filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy.

A Wy, który film z Maxem von Sydowem cenicie najbardziej? Podzielcie się swoją opinią.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Elizabeth_Linton

Szkoda, ale miał już swój wiek. Mi się podobał w Pele Zwycięzca.

@Elizabeth_Linton Ja wolę go w pierwszym Egzorcyście. Świetny był też w Trzech dniach Kondora. Raczej nie schodził po niżej pewnego poziomu i nawet jeśli film był kiepski, to on wyróżniał się na plus.

Sweet_Foxy

Najbardziej kojarzę go z filmami Bergmana. Szkoda, że odszedł. Jeden z moich ulubionych aktorów. Mam nadzieję, że czuł się spełniony.

Proszę czekać…