Internetowa wypożyczalnia 0

PISF (Polski Instytut Sztuki Filmowej) poniformował, że za pośrednictwem internetu, będziemy mogli oglądać filmy realizowane przez twórców PSF (Polskiej Szckoły Filmowej).

PISF przedstawił na konferencji prasowej informację, że pod adresem strony www.polskaszkolafilmowa.pl została uruchomiona wypożyczalnia filmów. Jednym z uczestników spotkania był Andrzej Wajda, reprezentant Polskiej Szkoły Filmowej. Jego zdaniem ten projekt łączy we wspaniały sposób tradycję z nowoczesnością, oraz pozwoli młodszym widzom na poznanie tak klasycznych filmów polskich.

plakat z filmu Kanał 1957plakat z filmu Kanał 1957

Obecnie jest możliwość wypożyczenia takich filmów jak: Do widzenia, do jutra (1960) Janusza Morgensterna, Ostatni dzień lata (1958) Tadeusza Konwickiego oraz Kanał (1957), Lotną (1959) oraz Popiół i diament (1958) Andrzeja Wajdy.

Lista ma ciągle rosnąć. Potwierdzone jest dodanie jeszcze 15 innych filmów: Zezowate szczęście (1959) i Eroicę (1958) Andrzeja Munka, Pociąg (1959) i Matkę Joannę od Aniołów (1960) Jerzego Kawalerowicza, Krzyż walecznych (1958) i Nikt nie woła (1960) Kazimierza Kutza, Świadectwo urodzenia (1961) Tadeusza Różewicza, Zimowy zmierzch (1956) i Pigułki dla Aurelii (1958) Stanisława Lenartowicza, Ewa chce spać (1957) Tadeusza Chmielewskiego, Zamach (1958) Jerzego Passendorfera, Kwiecień (1961) Witolda Lesiewicza, Pętlę (1957) i Jak być kochaną (1962) Wojciecha Jerzego Hasa oraz Bazę ludzi umarłych (1959) Czesława Petelskiego.

kadr z filmu Ewa chce spać 1957kadr z filmu Ewa chce spać 1957

PISF podpisał umowę z firmą Platforma DRM. Firma ta dostarcza użytkownikom internetu możliwości dostępu do źródła legalnych multimediów za pośrednictwem najnowszych technologii, takich jak DRM. Dzięki temu jak twierdzą pomysłodawcy, wartości intelektualne autorów nie będą nielegalnie ściągane lecz pobierane zgodnie z prawem.

Procedurę pobrania filmu zaczynamy od wpłaty pieniędzy za daną produkcje na stronie www.polskaszkolafilmowa.pl. Zabezpieczone technologią DRM – zaszyfrowane – filmy będą dostarczane do klienta za pośrednictwem internetu, jeśli klient opłaci licencję na pobranie filmu.

Możliwe jest dokonanie wpłaty SMS-em bądź przez elektroniczną wpłatę pieniędzy. Resztę wskazówek można odszukać na stronie. Filmy będzie można przetrzymywać tylko przez 72 godziny od ściągnięcia, następnie należy taki film usunąć.

Film będzie można obejrzeć nie tylko na komputerze, lecz także m.in. na ekranie telewizora.

Uruchomienie wypożyczalni to element trwających od kwietnia 2007 r. ogólnopolskich obchodów 50-lecia Polskiej Szkoły Filmowej (PSF

kadr z filmu Zezowate szczęście 1959kadr z filmu Zezowate szczęście 1959

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Iqqa

Jest DRM…Dziękuję, postoję…zarzucanie mi z góry, że będę oszukiwał…inwestowanie w DRM (!), kiedy giganci tego rynku wycofują się z tej technologi…

Proszę czekać…