Nadchodzi Iron Man! 0

Już wkrótce historia
miliardera, przemysłowca i genialnego wynalazcy Tony’ego Starka.

Beztroski styl życia Tony’ego (Robert Downey Jr.), szefa Stark Industries, głównego dostawcy broni dla rządu Stanów Zjednoczonych, zmienia się na zawsze, kiedy po testach przeprowadzanych z nową bronią, jego konwój zostaje zaatakowany, a on sam porwany przez rebeliantów. Ranny od pocisku, który utkwił w pobliżu serca, Tony zostaje zmuszony do skonstruowania potężnej broni dla Razy ( Faran Tahir), tajemniczego przywódcy rebeliantów. Nie zważając jednak na żądania porywaczy, Tony wykorzystuje swój intelekt i geniusz, aby skonstruować zbroję, która utrzyma go przy życiu i pomoże w ucieczce.

Kadr z filmu Iron Man 2008Kadr z filmu Iron Man 2008

Po powrocie do Ameryki, Tony stara się dojść do ładu ze swoją przeszłością i przysięga, że jego firma Stark Industries będzie się teraz rozwijać w zupełnie nowym kierunku. Mimo oporu Obadiaha Stane ( Jeff Bridges), swojej prawej ręki i jednego z szefów firmy, który przejął nad nią rządy podczas jego nieobecności, Tony spędza całe dnie i noce w warsztacie, pracując nad konstrukcją zaawansowanej technologicznie zbroi, która zapewni mu nadludzką siłę i ochroni przed atakami.

Kiedy przy pomocy swojej długoletniej asystentki Pepper Potts ( Gwyneth Paltrow) i zaufanego współpracownika Rhodeya ( Terrence Howard), Tony odkrywa spisek mogący mieć przerażające skutki, podejmuje decyzję, że wcielając się w swoje nowe alter ego – Iron Mana – będzie walczył z niesprawiedliwością i ochroni świat przed niebezpieczeństwem.

Działająca na rynku wydawnictw komiksowych od ponad 60 lat, firma Marvel z sukcesem zajęła się także wprowadzaniem na ekrany kin swoich bohaterów. Od 1998 roku, takie filmy m.in. jak Spider-Man, X-Men czy Fantastyczna czwórka (The Fantastic Four) zarobiły w kinach ponad 4,9 mld USD.

Kadr z filmu Iron Man 2008Kadr z filmu Iron Man 2008

W 2007 roku, szefowie firmy Marvel ogłosili finansowanie pakietu dziesięciu filmów, z których jako pierwsze pojawią się w kinach Iron Man i The Hulk. Kolejnymi produkcjami mają być Captain America, Thor i Ant Man.

Jeden z oryginalnych komiksów Marvel Comics, Iron Man po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 1963 roku. Postać Tony’ego Starka, alter ego Iron Man była częściowo inspirowana osobą Howarda Hughesa – jednej z amerykańskich ikon.

Światowa premiera Iron Mana odbędzie się 30 kwietnia 2008 roku. W tym samym dniu film będziemy też mogli zobaczyc w Polsce.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

lukasz1992007

po przeczytaniu w/w recenzji film zapowiada sie rewelacyjnie! :-)

Proszę czekać…