Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Premiera horroru ''Saint Maud'' przełożona 0

Z powodu panującej na całym świecie epidemii koronawirusa mnóstwo filmów przełożyło swoje premiery. Decyzja ta nie ominęła także twórców horroru psychologicznego Saint Maud, który zadebiutować miał w USA na początku kwietnia.

Firma A24 zdecydowała o anulowaniu daty premiery, która przypadała na 3 kwietnia. Jak na razie nie podano nowej. Osoby odpowiedzialne za takie decyzje z wszelkimi nowymi ustaleniami czekają, aż światowa sytuacja wróci do normy.

Saint Maud to horror psychologiczny o religijnym podtekście za reżyserię, którego odpowiada Rose Glass. Jest ona także autorką scenariusza. W obsadzie aktorskiej znajdują się Morfydd Clark, Jennifer Ehle, Lily Knight, Lily Frazer, Turlough Convery, Rosie Sansom, Marcus Hutton, Carl Prekopp i Noa Bodner.

Film ten ukazuje mrożącą krew w żyłach oryginalną wizję wiary, szaleństwa i próby zbawienia w upadłym świecie. Główną bohaterką jest Maud – nowa i bardzo pobożna pielęgniarka pracująca w hospicjum. Zaczyna mieć ona obsesję na punkcie uratowania duszy swojej umierającej pacjentki będącej swego czasu ekscentryczną tancerką. Jednak kiedy w ruch wchodzą złowrogie, tajemne siły i grzeszna przeszłość pacjentki nic nie dzieje się tak jak powinno i powołanie głównej bohaterki szybko może się zakończyć.

Saint Maud debiutował w zeszłym roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Pokazywany był także na innych festiwalach. Wszędzie zebrał pozytywne opinie. Otrzymał także nagrodę na London Film Festival za najlepszy film.

Źrodło: comingsoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…