Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka! 0

Pojawił się zwiastun trzeciej części serii z Brendanem Fraserem!

Seria zapoczątkowana przez Stephena Sommersa ma wielu zwolenników. Film podchodzący pod Fantasy z niesamowitymi efektami specjalnymi przyciągał rzesze do kin. Mumia miała budżet 80 milionów dolarów i na całym świecie przyniosła 416 milionów, Mumia Powraca o budżecie 98 milionów dolarów przyniosła na świecie zyski siegające 433 milionów. Film był świetną rozrywką z efektami i humorem. Czy trójka powtórzy sukces?

The Mummy: Tomb of the Dragon EmperorThe Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

Na wstępie w Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka mamy zmiane na stołku reżysera. Został nim Rob Cohen, reżyser takich filmów jak Szybcy i Wściekli, XXX czy Dragonheart. Scenarzystami są Alfred Gough i Miles Milar, ludzie, którzy mają na swoim koncie dużą ilość odcinków serialu Tajemnice Smallville, a także takie filmy jak Kowboje z Szanghaju, Rycerze z Szanghaju oraz historie takich filmów jak Spider-Man 2 czy Zabójcza Broń 4. Z całą pewnością mamy dobrego reżysera i w miarę przyzwoitych scenarzystów, których stać na napisanie rozrywkowej historii.

Dla mnie trzecia część Mumi jest bliższa z uwagi na kompletną zmianę klimatu. Klimat egipskich mumii zostanie zastąpiony przez klimat azji. Na dalekim wschodzie będą musieli zmierzyć się z mumią pierwszego cesarza dynastii Qin, który został przeklęty przez czarodziejkę wieki temu. Zatem widać, że będzie to bardzo chiński hollywoodzki film.

Przypomnijmy, że występują Brendan Fraser, Maria Bello (zastąpiła Rachel Weisz), John Hannah, Michelle Yeoh, Luke Ford i Jet Li jako Mumia Cesarza dynastii Qin. Na pewno minusem jest brak Rachel Weisz, ale niestety aktorka odmówiła i wolała grać w bardziej ambitniejszych produkcjach. Maria Bello nie jest zła, powinna dać sobie radę, ale jednak będzie to dość widoczna zmiana.

Za muzykę odpowiada dawny współpracownik Cohena, Randy Edelman, który przy Ostatnim Smoku stworzył takie niezapomniane tematy muzyczne, który do dzis są wykorzystywane przy zwiastunach filmowych. Jak informowaliśmy wcześniej, Rob Cohen na swoim blogu wspomniał, że 27 maja jadę do Londynu, aby nagrać muzykę Randy’ego Edelmana z Symfoniczną Orkiestrą Londynu na Abbey Road, w którym będą tradycyjne chińskie instrumenty, tradycyjne tybetańskie instrumenty, chóry, śpiewy buddyjskich mnichów i perkusja na bębnach koto. Niebawem wrócę do was z datą debiutu zwiastuna. Czyżby szykował się jeden z lepszych scorów roku?

Jet Li jako mumiaJet Li jako mumia

Zwiastun prezentuje się niesamowicie efektownie. Rozmach rzuca się w oczy, olbrzymie sceny batalistyczne i to, co cechowało poprzednie, czyli humor i dobrą, efektowną akcję. Zapowiada się jeden z na pewno efektowniejszych filmów sezonu, ale czy zdoła pobić poprzednie części? Zdecydowanie ma szansę stać się jednym z hitów roku. Fani serii nie powinni być roczarowani.

Ustalenie daty premiery filmu wywowało nielada poruszenie w Hollywood. Jako jedna z pierwszych superprodukcji amerykańskich film będzie najpierw miał premierę w Chinach 24 lipca 2008 roku, a dopiero potem 1 sierpnia w Stanach Zjednoczonych. Polska premiera odbędzie się równocześnie z amerykańską.

Warto zaznaczyć, że efekty specjalne jeszcze są niedopracowane i będą wyglądać o 100% lepiej za 3 miesiące.

Zapraszam do oglądania!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

opatrznik 2008-06-05

Musze przyznac ze juz sie nie moge doczekac :)

Elros 2008-05-16

Zwiastun wbija w fotel, nie ma co. ;]

Proszę czekać…