Josh Zetumer scenarzystą Diuny? 0

Zetumer prowadzi rozmowy, by przenieść na duży ekran kultową powieść

Josh Zetumer negocjuje napisanie scenariusza najnowszej ekranizacji Diuny Franka Herberta będącej klasyką SF, lecz jeszcze nie miała idealnej ekranizacji. Sam scenarzysta podobno jest świetny, lecz nikt z wewnątrz nie wypowiada się na ten temat.

Diuna należy do klasyków literatury SF. Książka napisana przez Franka Herberta została wydana po raz pierwszy w 1965 roku. Bohaterem Diuny jest Paul Atryda, którego ojciec został mianowany nowym rządcą planety przez samego Imperatora. Jednak on okaże się kimś więcej, rozpoczynając wydarzenia, które zmienią oblicze planety i całej Galaktyki.

Diuna Franka HerbertaDiuna Franka Herberta

Mieliśmy już dwie ekranizacje. Pierwsza to film Davida Lyncha, który jest przyjmowany bardzo różnie przez wielbicieli książki i kina SF. Druga to kompletnie nieudany miniserial z 2000 roku.

Kevin Misher produkuje nową wersję. Współproducentami będzie syn pisarza Brian Herbert i Kevin J. Anderson, który wspólnie pisali kilka powieści w świecie Diuny. Skoro tacy ludzie już są zamieszani w tworzenie nowej ekranizacji, to można mieć nadzieję na coś wielkiego.

Reżyserować ma Peter Berg.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…