Pełny zwiastun Babylon A.D. 0

Pojawiła się zapowiedź filmu sci-fi uznanego francuskiego reżysera z Vinem Dieselem

Mathieu Kassovitz jest bardzo uznanym i nagradzanym francuskim reżyserem. Szerszej publiczności znany jest chociażby z takich filmów jak Purpurowe Rzeki i Gothika, lecz świetnych produkcji w swoim dorobku ma naprawdę wiele.

Babylon A.D.Babylon A.D.

Babylon A.D. jest na podstawie książki Babylon Babies, Maurice Danteca. We Francji jest to już pozycja kultowa w gatunku sci-fi. Akcja jest umieszczona w niedalekiej przyszłości zdominowanej przez pierwsze cyborgi.

Film opowiada o weteranie marines, który stał się najemnikiem (Vin Diesel). Zgadza się eskortować kobietę z Rosji do Niemiec, ale nie zdaje sobie sprawy, że ona nosi w sobie embrion, z którego pewien kult chce zrobić genetycznie zmodyfikowanego Mesjasza.

Więszkość ekipy pracującej przy filmie to Francuzi, co może tylko wpłynąć pozytywnie na obraz. Obsadę zebrał naprawdę dobrą. Zobaczymy Vina Diesela, Michele Yeoh, G?rarda Depardieu, M?lanie Thierry, Charlotte Rampling, Lamberta Wilsona oraz J?r?me'a Le Bannera (legenda walk K1). Sam Kassovitz jest autorem scenariusza wspólnie z Ericem Besnardem i Josephem Simasem. Autorem zdjęć jest nagradzany francuski operator Thierry Arbogast, którego prace między innymi pamiętamy z Piątego Elementu, Jak jej nie kochać (Nagroda w Cannes), czy Leon zawodowiec.

Zwiastun prezentuje imponujące efekty specjalne. Aż dziw bierze, że budżet tego filmu to tylko 60 milionów dolarów.

Na pewno jest to jedna z ciekawszych pozycji tego roku, którą warto się zainteresować.

Premiera w Stanach Zjednoczonych 29 sierpnia. Zapraszam do oglądania.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

zinger

gdzie to okno z tym zwiastunem?

mysza_007

pewnie bedzie dobry

Proszę czekać…