Auta wjechały na scenę 0

Animacja Auta to najchętniej oglądany film w miniony weekend w USA. Opowieść o świecie, w którym mieszkają jedynie czterokołowe pojazdy została zrealizowana w studiu Pixar.

W wersji amerykańskiej samochodziki przemówiły głosami Owena Wilsona i Paula Newmana. W polskiej usłyszymy Piotra Adamczyka i Daniela Olbrychskiego. Film zarobił w trzy dni 62 miliony dolarów. To wynik gorszy od dwóch poprzednich filmów ze studia czyli Iniemamocni oraz Gdzie jest Nemo. Obie animacje zarobiły w pierwszy weekend ponad 70 milionów dolarów. Zważywszy na raczej chłodne recenzje, Auta raczej nie powtórzą sukcesu poprzedników.

Druga nowość tego tygodnia to znany już w Polsce Omen. Obraz podobnie jak w Polsce trafił do kin 6 czerwca i od premiery zarobił 35 milionów. W sam weekend dochód wyniósł 15 milionów. Film trafił na czwartą pozycję zestawienia.

Ostatnia nowość tego tygodnia to najnowszy film Roberta Altmana A Prairie Home Companion. Obraz oparty został na audycji radiowej autorstwa Garrisona Keillora. Po raz pierwszy program został wyemitowany w 1974 roku. Keillor opowiada w nim rodzinne historie z nieistniejącego amerykańskiego miasta Lake Wobegon. W filmie pojawili się: Meryl Streep, Kevin Kline, John C. Reilly, Woody Harrelson, Lily Tomlin, Maya Rudolph i Lindsay Lohan. Obraz zarobił 4 miliony i trafił na siódmą pozycję.

Kadr z filmu AutaKadr z filmu Auta

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

srebrny

a fakt nie zauwazylem tego na onecie

(Megafon.pl/Coming Soon, Gal/12 czerwca 2006 06:25)

oba niusy pochodzą z megafon.pl, jest to wyraźnie zaznaczone.

srebrny

Dziwne dokladnie taki sam tekst mozna znalezc na onet.pl
http://film.onet.pl/0,0,1338340,wiadomosci.html
kto kogo kopiuje?

Proszę czekać…