Postarzana Kate Winslett z planu The Reader 0

Pojawiły się zdjęcia aktorki w charakteryzacji z filmu The Reader reżysera Godzin

The Reader jest filmem twórców Oscarowych Godzin. Reżyserem jest zatem Stephen Daldry, a scenarzystą David Hare.

Kate WinsletKate Winslet

Jest to adaptacja powieści Bernharda Schlinka pod tytułem Lektor. Piętnastoletni chłopiec zakochuje się po raz pierwszy w życiu w kobiecie starszej o dwadzieścia lat, która nie tylko uczy go miłości, lecz prosi także, aby jej czytał na głos. Chłopiec czyta powieści i opowiadania należące do kanonu światowej literatury, głośne czytanie staje się częścią ich miłosnego rytuału. Dlaczego kochanka tak jest tego spragniona, wychodzi na jaw znacznie później. Pewnego dnia kobieta znika bez śladu. Po wielu latach chłopiec, jako student prawa, spotyka ją ponownie na sali sądowej, podczas procesu przeciwko strażnikom pełniącym podczas II wojny światowej służbę w obozie koncentracyjnym pod Krakowem. (opis wydawcy)

Poza oczywiście Kate Winslet, którą widzimy na zdjęciu, w filmie zagrają, Ralph Fiennes, Alexandra Maria Lara oraz Bruno Ganz.

Muzykę skomponuje ostatnio nominowany do Oscara za Chłopca z Latawcem, Alberto Iglesias. Reszta ekipy też Oscarowa. Zdjęcia są autorstwa Chrisa Mengesa, zdobywcy Oscara za filmy Misja oraz Pola śmierci. Montażystką jest Claire Simpson, laureatka Oscara za Pluton, była także nominowana ostatnio za Wiernego ogrodnika. Kostiumy są autorstwa Ann Roth, kobiety, która 4 razy była nominowana do Oscara (Miejsca w sercu, , w tym raz odebrała statuetkę za Angielskiego pacjenta, Utalentowanego pana Ripley i Godziny.

Premiera w Stanach 12 grudnia 2008 roku. Czyżby nominacja do Oscara dla Kate Winslet?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Natalia Karzel 2008-06-24

Ja bym jej nie poznała x]

Trophy 2008-06-24

No coś ma trochę z Kate. :)
Ale nie wiem czy bym ją poznała w takiej charakteryzacji.

Proszę czekać…