Obcy 5 jednak powstanie? 1

Sigourney Weaver liczy na Ridley’a Scott’a, że stworzy kolejny hit który dorówna jedynce.

Historia, która zaczęła się w 1979 roku miała się zakończyć w chwili powstania filmu Obcy kontra Predator w 2004 roku. Sigourney Weaver stwierdziła wtedy, że ten rozdział jest już dla niej defintywnie zamknięty. Później pojawiały się różne pogłoski, ale wszystko opierało się o brak dobrego scenariusza. Grająca Ellen Ripley – Weaver, która za tą rolę otrzymała nominację do Oscara, mówiła kilka lat temu, że chciałaby żeby akcja skoncentrował się na psychice głównej bohaterki i wróciła na planetę skąd pochodzi Obcy. Mówiła wtedy: Zawsze powtarzałam Tomowi Rothmanowi z wytwórni FOX, że powinniśmy nakręcić film w stylu pierwszej części – psychologiczny thriller, w którym Ripley przechodzi kolejną przemianę. Ciekawe, kto odniósłby ostateczne zwycięstwo, Doktor Jekyll, czy Mr Hyde?

Kadr z filmu Obcy 3 1992Kadr z filmu Obcy 3 1992

Sigourney Weaver zagrała we wszystkich czeterech częsciach filmu, ale pamiętajmy, że pierwsza powstała blisko 30 lat temu. Czasu na realizację piątki nie zostało wiele jeśli to dalej ma być kino akcji, to obawa o formę fizyczną jest uzasadniona. Pierwsza część zarobiła najwięcej, bo 183 miliony dolarów. Późniejsze zbliżaly się do tego wyniku, ale ostatnia nakręcona 18 lat od premiery pierwszej była o 23 miliony gorsza.

Do poszukiwań nowych rozwiązań właścicieli praw do postaci Obcego skłoniły słabsze wyniki drugiej części produkcji Obcy kontra Predator 2. Pierwsza zarobiła 169 a druga 121 milionów dolarów. Przed premierą dwójki mówiło się, że będzie to trylogia, ale później sprawa ucichła. W polskich kinach obraz Obcy kontra predator 2 (ma też swój podtytuł: Selekcja naturalna) pojawił się 28 grudnia 2007. Zwiastuny można obejrzeć tutaj, a pięć pierwszych minut filmu tutaj.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

amk1

Ta tylko jak znajdą się nowe kosmiczne zasrance co ELLEN RIPLEY (Sigourney Weaver) urodzi coś dziwnego
w końcu to teraz ona jest królową :)

adamszymanski

Niezły pomysł z 5 częścią Obcego, ale przed twórcami spore wyzwanie z napisaniem dobrego scenariusza…

Tomassh

Byłoby pięknie gdyby powstała piąta cześc "Obcego"! ;) Czekam na kolejne wiadomości! :)

Proszę czekać…