Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Akademia Pana Kleksa" doczeka się remake'u! 0

"Akademia pana Kleksa" autorstwa Jana Brzechwy doczeka się odświeżonej wersji. Jak podaje Super Express, Dominika Kulczyk zamierza sfinansować ekranizację kultowej polskiej powieści dla dzieci.

fragment plakatu "Akademia Pana Kleksa"

Akademia pana Kleksa, czyli książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę został zekranizowana po raz pierwszy w 1983 roku przez Krzysztofa Gradowskiego. Wówczas w rolę tytułową wcielił się Piotr Fronczewski, który stworzył niezapomnianą kreację aktorską. Już niebawem będziemy mieli okazję zobaczyć nową interpretację postaci Ambrożego Kleksa.

Super Express donosi, że najbogatsza Polka, Dominika Kulczyk zamierza sfinansować nową ekranizację kultowej polskiej powieści dla dzieci.

Nad produkcją pracuje już Maciej Kawulski, który do tej pory nakręcił dwa filmy – Underdog oraz Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa. Tym razem zmieni klimaty bardzo mocno i skupi się na kinie przygodowym dla młodszego widza. Niestety Maciej Kawulski na razie milczy odnośnie szczegółów związanych z tą produkcją, ponieważ na razie jest zbyt wcześnie, aby dyskutować na temat tego projektu.

Z pewnością będziemy przypatrywać się tym doniesieniom i informować Was na bieżąco o postępach. Kogo widzielibyście w roli Ambrożego Kleksa?

Źrodło: Super Express

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Sweet_Foxy

Trudno wyobrazić sobie kogoś innego w roli pana Kleksa niż Piotr Fronczewski, który raczej już tej postaci nie zagra z uwagi na zdrowie. Pewnie mało kto wie, że pierwszym wyborem reżysera do tej roli był jednak ktoś inny, a mianowicie… Jan Kobuszewski. :-) Nie mam pomysłu, kto mógłby Kleksa zagrać dzisiaj. A w ogóle to musi być straszna posucha ze scenariuszami, skoro ostatnio nagminnie powstają remaki i kolejne części znanych sprzed lat filmów. Miejmy tylko nadzieję, że w nowej „Akademii…”, jeśli w ogóle powstanie, wilki nie będą takie okropne. Pamiętam, że w dzieciństwie miałam koszmary związane z marszem wilków z tego filmu…

ar23s Movieman

@Movieman Dobrze, że nie napisałeś o Karolaku. :D

Bercik022

Kawulski??? serio xD, nie mam nic do gościa ale gość co zajmuje się od wielu lat KSW ma ogarnąć Pana Kleksa?

Movieman Bercik022

@Bercik022 jego dwa filmy dotychczasowe są całkiem ok, jak na polskie kino rozrywkowe, do tego Kleks jest całkiem specyficzny i ten jego teledyskowy styl może być ok… Nie skreślajmy, ciekawy i nieoczywisty wybór.

Adam McKay zanim stworzył arcydzieło w postaci "Sukcesji" czy oscarowych pretendentów jak "Big Short" czy "Vice", trzaskał komedyjki, a Craig Mazin przed napisaniem "Czarnobyla"… no, lepiej nie wspominać ;)

Proszę czekać…