Weekend z filmem - przegląd 0

Za oknem piękna pogoda, świeci słoneczko – w końcu mamy lato. Z powodu długiego weekendu, dystrybutorzy wprowadzili do kin tylko jeden film – lekką komedię familijną – Akwamaryna. W rolę syreny wcieliła się Sara Paxton, chociaż początkowo miała ją zagrać gwiazda muzyki pop – Jessica Simpson. Piosenkarka miała już jednak inne zobowiązania, na czym skorzystała śliczna Sara. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd pozycji kinowych i telewizyjnych.

Akwamaryna to historia Claire (Emma Roberts) i Hailey (Joanna ?JoJo? Levesque), dwóch trzynastoletnich przyjaciółek, które stają na progu przygody swego życia, kiedy w basenie odkrywają syrenę (Sara Paxton) o imieniu Akwamaryna. Akwamaryna znalazła się tam w wyniku wysokiej fali i sztormu, który uderzył w plaże miasteczka na Florydzie, gdzie Claire mieszka ze swymi dziadkami. Claire i Hailey próbują się pogodzić z nadchodzącym rozstaniem. Wraz z końcem wakacji Hailey przenosi się do Australii ze swoją mamą, specjalistką w dziedzinie biologii morza. Piękna błękitnowłosa i 18-letnia syrena wypłynęła z domu tuż przed planowanym zamążpójściem – w poszukiwaniu prawdziwej miłości. Jeśli uda się jej przekonać ojca, że taka miłość nie jest mitem, pozwoli jej zerwać podwodne zaręczyny – ale dał jej na to tylko trzy dni. Akwa zdaje się na pomoc Claire i Hailey, które uważają się za wielkie specjalistki od zawierania znajomości, wykształcone na kolorowych magazynach, które codziennie czytają i omawiają.

AkwamarynaAkwamaryna

A w telewizji:

Na Zachodzie bez zmian TVP 1 piątek 16.06.2006 20:15
Trwa ostrzał artyleryjski. Eksplozje pocisków wyrzucają w niebo chmury dymu, odłamki ze świstem przeszywają powietrze. Z każdym odgłosem detonacji oblepieni błotem żołnierze w pikielhaubach ciaśniej kulą się w okopach. Czasem pocisk trafia prosto w rów strzelecki, zbierając krwawe żniwo. Po chwili ogień ustaje. Przeciwnik rusza do natarcia. Z dymu wyłania się tyraliera francuskich żołnierzy. Niemcy otwierają morderczy ogień. Nacierający zalegają pod ostrzałem karabinów maszynowych, giną pod gradem kul, zaplątują się w ogrodzeniach z drutu kolczastego. Ciała walą się w błoto, wpadają do lejów. Ale niemieckie kontruderzenie jest równie krwawe, jak bezskuteczne. Linia francuskich okopów zionie ogniem karabinowym. Wielu żołnierzy obu stron pozostaje na ziemi niczyjej, martwych lub konających. Paul Baumer zaciągnął się na ochotnika wraz ze swoimi przyjaciółmi ze szkoły. Upojeni naukami swojego pedagoga, Kantorka, pełni patriotycznych ideałów gimnazjaliści wyruszyli na front w obronie Vaterlandu. Nie zniechęciło ich szkolenie pod okiem surowego i mściwego kaprala Himmelstossa. W odróżnieniu od wojowniczych cywilów, rozprawiających o wojnie z dala od strzałów przy kuflu piwa, młodzi mieli zakosztować walki. Ale rzeczywistość frontowa okazuje się koszmarem. Zewsząd niesie śmierć artyleria, pociski karabinowe, trujący gaz, choroby. Przez wiele miesięcy jedynymi towarzyszami żołnierzy w okopach są tłuste, bo żerujące na trupach szczury. Trwa przyjaźń, ale powoli oddział kolegów topnieje, giną kolejni znajomi Paula. W każdej chwili i jego może dosięgnąć kula nieprzyjacielskiego snajpera…

Sfora: Bez litości TVN piątek 16.06.2006 22:20
Współczesna Warszawa. Po krwawych czystkach, bossem numer jeden w stolicy zostaje Ryszard Starewicz, który wśród gangsterów znany jest jako Stary. Jednym z ofiar porachunków zostaje komendant główny – Sulima. Jego przyjaciela: komisarze Olbrycht i Duch oraz prokurator Nowicki przysięgają zemstę na gangsterze. Razem z Sulimą znali się od dziecka i tworzyli „Sforę”. To była przyjaźń na wieki. Sfora montuje przed domem Starewicza kamerę, a wkrótce także podsłuch. Nad całym sprzętem czuwa młoda analityczka komputerowa Nika, która również jest na „liście śmierci” Starego. Okazuje się, że Starewicz jest w radzie nadzorczej Globobanku, banku, który pierze pieniądze mafii. Pewnego dnia Nika i Duch podsłuchują rozmowę Starewicza z Franco Botti, mafiosem z Ameryki. Tych dwóch ma się niedługo spotkać. Sfora przygotowuje się do aresztowania gangsterów. Sznur na szyi Starego zaciska się, tym bardziej, że jego prawa ręka – „Buba” Bublewicz zostaje świadkiem koronnym.

Tunel TVP 1 sobota 17.06.2006 20:15
Kino katastroficzne zrealizowane według klasycznych, sprawdzonych reguł, z niezłymi efektami specjalnymi. W nowojorskim podwodnym tunelu łączącym Manhattan z New Jersey dochodzi w godzinach popołudniowego szczytu najpierw do wypadku samochodowego, a w jego wyniku do potężnej eksplozji materiałów chemicznych, które przewoziło kilka ciężarówek. Tunel zostaje poważnie uszkodzony, dziesiątki samochodów – spalone wskutek wybuchu, są zabici i ranni. Grupa osób, które cudem ocalały, zostaje odcięta od świata w podwodnej pułapce. Ich sytuacja pogarsza się z minuty na minutę, nikną szanse na wyjście cało z tej tragedii.

Podaj dalej TVN sobota 17.06.2006 21:45
Eugene jest niezwykle zorganizowanym człowiekiem, wszystko w jego życiu ma swoje miejsce. Jest nauczycielem w jednej ze szkół, uczy między innymi Trevora, syna Arlene McKinney. Pewnego dnia, Eugene zadaje dzieciom pytanie: Rozejrzyj się wokół siebie i spróbuj naprawić to, co ci się nie podoba. Czy można naprawić ludzi? Tylko Trevor poważnie podchodzi do zagadnienia, wymyśla system, który ma za zadanie niesienie pomocy innym ludziom.

Przyjemniaczek TVN niedziela 18.06.2006 20:05
Doskonały film dla wszystkich miłośników kina akcji i talentu Jackie Chana. Jackie (Jackie Chan) występuje w polpularnym show telewizyjnym. Przypadkiem, za sprawą wścibskiej reporterki zostaje wplątany w wojnę gangów. Handlarze narkotyków sądzą, że jest on w posiadaniu taśmy video – dowodu ich przestępstwa. Oczywiście, są w błędzie. Jednak Jackie – niepoprawny bohater, który zawsze staje w obronie słabszych, szczególnie jeśli jest to piękna pani reporter – bierze sprawy w swoje ręce i wkracza do akcji.

• Palomino TVP 1 niedziela 18.06.2006 20:10
Poruszająca historia o zadziwiających kolejach ludzkich losów, o cierpieniu, prawdziwej miłości, dobroci, wrażliwości. Bohaterka, która przeżywa życiowy dramat, odnajduje sens istnienia nawet w bólu i zwątpieniu, dając radość innym.

A już za tydzień wysyp nowych filmów – aż 6 nowych pozycji: Auta, czyli animowana opowieść o mówiących samochodach oraz dramaty Biała Masajka, Kochankowie z Marony i Zwrotniczy, komedie Bilety i romantyczna Miłość na zamówienie.

PS. Mój przegląd zmienił ikonkę główną, podoba się?
pozdrawiam :)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

leprechan

do nie wszystkich klubow wpuszczaja powyzej 16, a ponizej 18’stu :D
to od 16-18 co maja robic ? :D
dodawac na fdb! :D

Valom

No coz jesli chodzi o akwamaryne to raczej film dla osob ponizej 16 roku zycia – przedewszystkim dla dziewczat. A straszym polecam raczej wybrac sie do jakiegos klubu. Napewno bedziecie mieli wiecej zabawy niz na filmie.

leprechan

no i ten weekend nic ciekawego nie zobacze :/

dobrze, ze u mnie pokaz kina kultowego jest :d

opatrznik

Coś sie zawsze znajdzie dla oka ;)

Proszę czekać…