Zwiastun The Spirit 0

Pojawiła się pełna zapowiedź ekranizacji komiksu w reżyserii Franka Millera

The Spirit to najnowszy film Franka Millera, człowieka, który pracował przy ekranizacjach swoich komiksów, takich jak 300 i Sin City. Teraz sam zasiadł na stołku reżysera i tworzy film na podstawie komiksu autorstwa zmarłego w 2005 roku Willa Eisnera.

The SpiritThe Spirit

W obrazie mają zagrać między innymi Gabriel Macht, Samuel L. Jackson, Eva Mendes, Scarlett Johansson, Sarah Paulson, Paz Vega, Jaime King, Dan Lauria, Stana Katic, Johnny Simmons oraz Louis Lombardi.

Komiks pierwotnie pojawił się w 1940 roku w dodatku komiksowym do niedzielnej gazety. The Spirit czyli młody detektyw Denny Colt (w filmie grany przez Gabriela Machta)zostaje zabity już na pierwszych trzech jego stronach. Następnie pojawia się swojemu przyjacielowi, policjantowi z Central City, Dolanowi, wyjawiając, że padł ofiarą zawieszonego eksperymentu ożywienia przeprowadzonego przez arcyłotra – doktora Cobrę. Gdy budzi się na cmentarzu Wildwood, postanawia założyć tam swoją bazę i wykorzystując swoją nowonabytą anonimowość, zaczyna nowe życie. Ubrany w niebieski garnitur, kapelusz i rękawiczki, z małą maską na twarzy walczy z przestępczością.

W filmie jednak przeważają czernie z mocnymi czerwonymi akcentami, co wyraźnie kojarzy się z Sin City, a w filmie aż czuć klimat Miasta Grzechu – podobne rysunkowe wstawki o tej samej kresce. Obraz chwilami również kojarzy się z 300, co doda nieco natchnionego klimatu w tym bądź co bądź filmie akcji. Oko ucieszą również piękne kobiety, od których nie stroni główny bohater. Mnie zwiastun bardzo zachęcił i z niecierpliwością czekam na premierę.

Film trafi do kin 25.12.2008!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

max 2008-07-17

hmm, w sumie po trailerze widziałem że twórcy posunęli dalej ideę połączenia obrazu komisu z filmowym. Jednak czy w dobrą stronę, to się okaże dopiero po obejrzeniu całego filmu,

pozdrawiam

Anonimowy 2008-07-16

zapowiada sie badziewiasty film, ledwo zwiastun do konca obejrzałem, blee

Adam_Siennica 2008-07-16

Świetny trailer. Klimat bije z niego i powala.

Nie do końca też jest to ten sam wizualny klimat co w Sin City, ale i tak widać rękę Franka Millera.

Dobry news:>

Proszę czekać…