Zwiastun Strażników! 0

Pojawiła się zapowiedź ekranizacji komiksu Watchmen w reżyserii genialnego Zacka Snydera!

Watchmen, Alana Moore’a jest uważany za komiks wszech czasów. Ekranizacją zajął się wizjonerski twórca, który w zeszłym roku zdobył serca widzów oryginalnym hitem, 300.

StrażnicyStrażnicy

W obsadzie znaleźli się, Carla Gugino, Malin Akerman, Patrick Wilson, Billy Crudup, Jeffrey Dean Morgan, Jackie Earle Haley, Jackie Earle Haley, Matt Frewer, Matthew Goode. Za scenariusz odpowiadają, David Hayter i Alex Tse. Muzykę napiszę znany już z 300, Tyler Bates.

Akcja Strażników rozgrywa się w latach 80-tych na Ziemi. Superbohaterowie uznani są powszechnie za banitów i nie mają żadnych praw. Tylko niewielka ich grupa cały czas pracuje dla ludzkości, ale pod ścisłą kontrolą rządu Stanów Zjednoczonych. W 1985 r. w tajemniczych okolicznościach ginie Komediant, jeden z członków grupy superbohaterów, która została rozwiązana w roku 1977. Zajmuje się tą sprawą Rorschach, stary kompan, który jest pewny, że śmierć Komedianta nie była przypadkiem, jego podejrzenia potwierdzają się. Wkrótce kolejni superbohaterowie stają się celami tajemniczych zamachów…

Fabuła obrazu rozgrywa się na różnych płaszczyznach czasu. Główny wątek opowiada o wydarzeniach z roku 1985, ale akcja cofa się do roku 1977, a także wcześniej, opowiadając historię alternatywnego świata i jego superbohaterów.

Z całą pewnością jest to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów 2009 roku. Komiks, który jest klasykiem, reżyser, który pokazał, że umie, nic tylko obejrzec trailer, który z całą pewnością zachęca.

Zapraszam!

Premiera w Stanach Zjednoczonych 6 marca 2009 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Gozio

Też Del Toro :)

Adam_Siennica

A Hellboy 2, tez Del Toro ?:)

koVal

będzie się działo! ja wciąż czekam na film oparty na komiksie, który pobije Blade 2 – na rfazie takiego nie było. Del Toro to geniusz jednak. Ale może Watchmen? zapowiada się niezwykle interesująco.

Gozio

Fajnie się zapowiada, klimacik, efekty :) zobaczymy co wyjdzie :)

Proszę czekać…