Kolejny sukces Mrocznego Rycerza

Mroczny Rycerz zdobył kolejny tytuł. Obraz jest liderem pod względem dochodów w ciągu pierwszych 5 dni od momentu premiery.

Mroczny Rycerz 2008Mroczny Rycerz 2008

Kolejny sukces ?Mrocznego Rycerza?. Najnowszy obraz Christophera Nolana stał się najbardziej kasowym filmem w ciągu pierwszych 5 dni od premiery. Jest to kolejny sukces obrazu który na ekranach gości niecały tydzień.

Od momentu premiery Batman zarobił już 203,78 mln $ czym wyprzedził dotychczasowego lidera ?Gwiezdne Wojny: Epizod 3 ? Zemsta Sithów? o przeszło 30 mln $ . Obraz Lucasa w 2005 roku zarobił „zaledwie” 172,80 mln $ w analogicznym okresie.

?Mroczny Rycerz? idzie jak burza. W pierwszy dzień zarobił 67 mln $ , w sobotę 48 mln $ , niedziela przyniosła mu 44 mln $ , poniedziałek to kolejne 25 mln $ natomiast we wtorek film zarobił 21 mln $ . Póki co nic nie zapowiada, że tak świetna tendencja nie zostanie utrzymana. Jak wróżą mu analitycy również w ten weekend film ma szanse stać się królem amerykańskiego Box Office. Tym bardziej, że według amerykańskiej prasy film jest pierwszym od dawna sukcesem superprodukcji, która podoba się zarówno widzą jak i krytykom. ?Mroczny Rycerz? w Polskich kinach już od 8 sierpnia .


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux