Ranking najlepszych scen pościgów

Włoska robota filem z najlepszymi scenami pościgów samochodowych w dziejach kina

Wśród użytkowników serwisu filmowego pearlanddean.com sporządzono ranking na najlepsze pościgi w dziejach kina. Ranking okazał się sporym sukcesem, bo zagłosowało blisko 3 tysiące internautów.

Włoska Robota 1969Włoska Robota 1969

Okazało się, że najlepszą sceną pościgu okazał się ten w filmie Włoska robota, która trafiła do kina w 1969 roku. Scena, w której Mini Coopery ścigały się po wąskich i krętych włoskich uliczkach najbardziej przypadła widzom. Blisko 25% wszystkich głosów wybrało właśnie ten film.

Na drugim miejscu uplasował się pościg z filmu Blues Brothers, klasyczna już scena, w której niszczonych jest wiele samochodów policyjnych przypadło do gustu 16% internautom. Trzecie miejsce zajął film z 2002 roku – Tożsamość Bourne'a, w którym bohaterowie ścigają się po ulicach Paryża.

Czwarte miejsce zająły dwa filmy: Ronin oraz Powrót Batmana, gdzie widzom przypadło do gustu śledzenie Batmobile’a mknącego z zawrotną prędkością po ulicach Gotham City.

Ciekawostką dla tego rankingu może być fakt, iż wśród pierwszej piątki zabrakło klasycznych filmów z efektownymi scenami samochodowymi (np. Szybcy i Wściekli?), co może znaczyć, że obecnie twórcą brakuje pomysłu na stworzenie zapierających dech w piersi scen pościgów samochodowych.

A może wy macie jakieś ulubione sceny pościgu? Zachęcam do wypowiedzenia się.


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux