Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Powstaje sequel ''Nocnego strażnika'' 0

Po 28 latach duński thriller Nocny strażnik doczeka się swojej kontynuacji. W Danii już trwają zdjęcia do produkcji.

Nikolaj Coster-Waldau, ''Nocny strażnik''

Za oryginalny film odpowiada Ole Bornedal. Reżyseruje on również sequel. W obsadzie powraca trójka znana z filmu z 1994 roku: Nikolaj Coster-Waldau, Kim Bodnia i Ulf Pilgaard.

Tytułowy Nocny strażnik to Martin Bork, student prawa, który podczas wakacji pracuje jako nocny stróż w kostnicy. W tym czasie do kostnicy są przywożone ofiary seryjnego zabójcy prostytutek. Policjant Wörmer, który prowadzi w tej sprawie energiczne dochodzenie, zauważa, że w kostnicy dzieją się dziwne rzeczy. Podejrzenia padają na Martina…

Główną bohaterką kontynuacji będzie kobieta Emma – studentka medycy. Pracuje ona jako nocny stróż na wydziale medycyny kryminalistycznej. Cały czas prześladują ją wspomnienia z jej przeszłości, w której psychopata zniszczył życie jej i jej bliskich. Matka Emmy nigdy nie doszła do siebie po wydarzeniach z kostnicy i popełniła samobójstwo. Jej ojciec zaś jest cieniem samego siebie. Kobieta postanawia dowiedzieć się co kierowało seryjnym zabójcą Inspektorem Wörmerem. W tym celu inicjuje nieautoryzowane spotkanie z mężczyzną w jego celi izolacyjnej.

Zdjęcia do filmu potrwają do 10 listopada. Jego premiera planowana jest na 25 grudnia 2023 roku.

Źrodło: Screendaily

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…