Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Mark Strong dołącza do obsady "Dune: The Sisterhood" 1

Mark Strong kolejną gwiazdą, która dołączyła do obsady serialu Dune: The Sisterhood. W kogo wcieli się brytyjski aktor?

Mark Strong - "Dune: The Sisterhood"

Trwają zdjęcia do serialowego prequelu Diuny, za który odpowiada HBO Max, o czym za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował reżyser serialu Johan Renck. Produkcja nosi tytuł Dune: The Sisterhood.

Tego dnia zaczynamy kręcić "Dune: The Sisterhood" dla HBO Max. Dzięki machinacjom mającym miejsce tysiąclecia przed historią, którą wszyscy znacie, schodzimy do sabatu, który pewnego dnia zostanie nazwany Bene Gesserit. Powiedzcie to ze mną: "Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.

Johan Renck cytuje na koniec swojego posta fragment z "Diuny" Franka Herberta

W swoim poście Johan Renck oznaczył także nowego członka obsady aktorskiej, Marka Stronga. Niestety na ten moment nie ma informacji na temat postaci, w którą się wcieli. Mamy jednak nadzieję, ze w ciągu najbliższych tygodni twórcy oraz HBO Max uchylą nieco więcej rąbka tajemnicy związanego z tym projektem.

Tym samym brytyjski aktor dołączy do takich aktorów, jak Emily Watson, Shirley Henderson, Indiry Varmy, Sarah-Sofie Boussnina, Shalom Brune-Franklin, Faoileann Cunningham, Aoife Hinds i Chloe Lee. W roli złoczyńcy wystąpi gwiazda Wikingów, Travis Fimmel.

Serial oprze się na książce "Zgromadzenie Żenskie z Diuny". Powieść ta osadzona jest w "Uniwersum Diuny", a jej akcja rozgrywa się na kilka tysięcy lat przed wydarzeniami z "Kronik Diuny". Poznamy historię opowiedzianą oczami tajemniczych kobiet z zakonu zwanego Bene Gesserit. Kobiety te są obdarzone niezwykłymi zdolnościami, dzięki którym mogą panować nad umysłem i ciałem, co pozwala im umiejętnie działać w polityce Imperium realizując własne plany. Działania te doprowadzają je do planety Arrakis, znanej jako Diuna.

Na razie nie ma informacji na temat daty premiery Dune: The Sisterhood.

Źrodło: Comicbookmovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…