Hmmm... Przede wszystkim kolekcjonuje polskie wydania DVD... Chce sie dzielic z wami moimi spostrzezeniami dotyczacymi jakosci tych wydan, bede was informowal co, jak i kiedy... Ocenial menu, dodatki i wszystko co polscy dystrybutorzy dodali od siebie... Byc moze rubryka Premier DVD zagosci na stale na lamach www.FDb.pl Dodatkowo objeżdżam dziadostwo...

Monachium na DVD 0

Monachiumwielkimikrokami zbliża sie premiera sklepowa filmu Stevena Spielberga (29.06.2006). Jako, że mieliśmy okazje testować te wydanie pragnę sie podzielić spostrzeżeniami.

Każdy niemalże słyszał o tym filmie,wieleosób

widziało go w kinie.

Dla przypomnienia:

W Monachium trwał właśnie drugi tydzień letnich Igrzysk Olimpijskich które określono jako Olimpiadę Pokoju i Radości. Nagle, bez żadnego ostrzeżenia, ekstremistyczna grupa Palestyńczyków – Czarny Wrzesień – zaatakowała wioskę olimpijską zabijając dwóch członków izraelskiej drużyny olimpijskiej i biorąc dziewięciu jako zakładników. Tragiczne wydarzenia rozegrały się błyskawicznie przed międzynarodową widownią i zakończyły 21 godzin później, kiedy sprawozdawca Jim McKay wypowiedział zapadające w pamięć słowa, Wszyscy zginęli. Podczas, gdy cały świat obserwował rozgrywający się w Monachium terror to, co nastąpiło później nigdy nie zostało ujawnione.

Dziś nie będziemy już wracać do treści zawartej w filmie, za to skupimy sie na jakości wydania DVD. Dystrybutorem filmu w polsce jest ITI_FILM_Studio i to ich prace będe oceniał.

Na początek krótka specyfikacja:

Czas: 157 min.
Format obrazu: 2.35:1

Dźwięk: DD 5.1 Angielski

Napisy: polskie, bułgarskie, czeskie, rumuńskie, tureckie

Dodatki:
bezpośredni dostęp do scen, wprowadzenie – Steven Spielberg,

Monachium: drużyna, misja

Pierwszy rzuca się w oczy brak ostatnio pojawiającego sięw większości wydań lektora.Jest toduży minus dla dużej ilości polskich kinomaniaków, którzy są zbyt leniwi by czytać. Ja osobiście uważam, że to dobre posunięcie, film jest długi, więcby poprawić jakość obrazu spece od authoringu postanowili nie zamieszczać dodatkowych ścieżek. To niejedyna dobra decyzja. Gdy już zdecydujemy się na projekcje czeka nas miłe zaskoczenie. Animowane, klimatyczne menu, które wydaje się arcydziełem przy kiczowatych statycznych tworach, których nie mało na półkach sklepowych. W dodatkach mamy okazje zapoznać się z drużyną i ich misją, krótko, zwięźle czyli tak jak być powinno. Przechodzimy do filmu. Tuż przed filmem widz zostanie zapytany czy chciałby obejrzeć film z wprowadzeniem reżysera czy też nie. Wybór mało istotny. Jakość dźwięku i video jest świetna, jedyne czego brakuje to ścieżka DTS, to dopełniłoby uczty.

OCENA FDb.pl:

5-/5

Cena: 59.90zł

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

barthezz

jest to sugerowana cena detaliczna od dystrybutora. dzieki pietruch :)

pietruch

Jako że też jestem tutaj redaktorem(Weekend z filmem :D), to wypowiem się. Opis zrobiony bardzo fajnie, tylko jak podajesz cenę to pisz z jakiego sklepu, bo co sklep to inna cena.

Pozdrawiam!

barthezz

Leprechan a jak ci sie podoba schemat oceny dvd??
moze czegos brakuje? pisz wszystkie uwagi bede uwzgledniane

leprechan

jak dla mnie film jest cienki…

szkoda 60 zeta ;)

Proszę czekać…