Argonauci Zaka Penna 0

Scenarzysta X-Menów zajmie się stworzeniem nowej ekranizacji mitologicznej opowieści

Zak Penn, najbardziej znany z adaptacji komiksów, jak The Incredible Hulk oraz seria X-Men, pisze scenariusz i będzie producentem The Argonauts dla 20th Century Fox.

The Argonauts jest na podsatwie oryginalnego pomysłu Penna na klasyczną grecką opowieść. W greckiej mitologii, Argonauci byli grupą heroicznych żeglarzy, którzy lata przed Wojną Trojańską, towarzyszyli Jazonowi do Kolchidy w poszukiwaniu Złotego Runa. Nazwa Argonauci pochodzi od ich okrętu, Argo
John Davis (Alien vs. Predator) będzie produkować.

Konkurencja, DreamWorks także pracuje nad projektem zatytułowanym The Argonauts o grupie poszukiwaczy skarbów, którzy odnajdują wrak mitologicznego statku dowodzonego przez Jasona i zostają przeniesieni w czasie do starożytnej Grecji.

Zak PennZak Penn

Zauważamy wyraźną modę na mitologie, którą w pewnym sensie zapoczątkowało 300. Obecnie jezcze w produkcji jest remake Zmierzch Tytanów oraz War of Gods

„War of Gods” jest historią, dziejącą się w rozdartej wojną starożytnej Grecji, w której młody książę – wojownik Tezeusz prowadzi swoich ludzi do walki przeciwko złu. W bitwie zetrą się wojska Tezeusza wspierane przez bogów oraz demony i tytanów.
W „Clash of the Titans”, Perseusz, syn Zeusa, musi pokonać przeciwności, by uratować swoją ukochaną, księżniczkę Andromedę. Jednym z wyzwań będzie odcięcie głowy Meduzy, która jednym spojrzeniem potrafi zamienić człowieka w skałę.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Beznickowy

Lubię mitologię, więc film obejrzę.

Proszę czekać…