Adaptacja Lokatora Hitchcocka na DVD 1

David Davida Ondaatje nakręcił adaptację thrillera mistrza filmów grozy

Debiut reżyserski Davida Ondaatje, adaptacja thrillera Alfreda Hitchcocka Lokator zostanie wydany bezpośrednio na DVD 10 lutego 2009 roku. Film produkuje Stage 6 banner (Sonny). Scenarzystą jest również Ondaatje wraz z Marrie Belloc Lowdes.

The Lodger opowiada o posiwiałym detektywie Chandlerze Manningu (Alfred Molina), który natrafił na ślad bezlitosnego mordercy, zabijającego prostytutki z Sunset Strip w West Hollywood. W międzyczasie, tajemniczy nieznajomy Malcolm Slaight (Simon Baker) wynajmuje dom od Joe (Donal Logue) oraz Ellen Bunting (Hope Davis), małżeństwa, które walczy o przetrwanie z powodu problemów z poczęciem dziecka.

Manning, jako wynik poświęcenia sie pracy w policji, zostaje odrzucony zarówno przez córkę Amandę (Rachael Leigh Cook) jak i samobójczą żonę Margaret (Mel Harris). Zaczyna on współpacę z nowicjuszem Street Wilkenson (Shane West) i dokonuje pewnego odkrycia. Okazuje się, że metody, przy pomocy których modrerca zabija swoje ofiary są identyczne jak te, którymi posługiwał się londyński psychopata z XIX w Jack the Ripper – nieugięty seryjny morderca, który nigdy nie został złapany. By sprawa była jeszcze bardziej skomplikowana, okazuje się, że istnieją powiązania pomiędzy zbrodniami zabójcy z West Hollywood a tymi, które popełniał inny seryjny morderca, wiele lat temu wsadzony przez Manninga za kratki.

Alfred MolinaAlfred Molina

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Tomassh 2008-08-12

czy odnośnik do "Lokator" nie powinien przenosic na tą stronę: http://fdb.pl/f6990,Lokator,(1927).html :P

Proszę czekać…