Adaptacja Lokatora Hitchcocka na DVD

David Davida Ondaatje nakręcił adaptację thrillera mistrza filmów grozy

Debiut reżyserski Davida Ondaatje, adaptacja thrillera Alfreda Hitchcocka Lokator zostanie wydany bezpośrednio na DVD 10 lutego 2009 roku. Film produkuje Stage 6 banner (Sonny). Scenarzystą jest również Ondaatje wraz z Marrie Belloc Lowdes.

The Lodger opowiada o posiwiałym detektywie Chandlerze Manningu (Alfred Molina), który natrafił na ślad bezlitosnego mordercy, zabijającego prostytutki z Sunset Strip w West Hollywood. W międzyczasie, tajemniczy nieznajomy Malcolm Slaight (Simon Baker) wynajmuje dom od Joe (Donal Logue) oraz Ellen Bunting (Hope Davis), małżeństwa, które walczy o przetrwanie z powodu problemów z poczęciem dziecka.

Manning, jako wynik poświęcenia sie pracy w policji, zostaje odrzucony zarówno przez córkę Amandę (Rachael Leigh Cook) jak i samobójczą żonę Margaret (Mel Harris). Zaczyna on współpacę z nowicjuszem Street Wilkenson (Shane West) i dokonuje pewnego odkrycia. Okazuje się, że metody, przy pomocy których modrerca zabija swoje ofiary są identyczne jak te, którymi posługiwał się londyński psychopata z XIX w Jack the Ripper – nieugięty seryjny morderca, który nigdy nie został złapany. By sprawa była jeszcze bardziej skomplikowana, okazuje się, że istnieją powiązania pomiędzy zbrodniami zabójcy z West Hollywood a tymi, które popełniał inny seryjny morderca, wiele lat temu wsadzony przez Manninga za kratki.

Alfred MolinaAlfred Molina