Harry Potter 6 dopiero za rok! 0

Harry Potter i Książę Pół Krwi przesunięty na 2009 rok!

Fani Harry’ego Pottera usłyszeli dziś smutną wiadomość. Oczekiwana szósta część filmu kinowego została przeniesiona z listopada tego roku na lato 2009. Zrobiono tak z dwóch powodów – jednym były niższe wpływy z biletów filmu będącego w kinach jesienią w porównaniu do premier letnich. Poprzedni film z cyklu jest drugim najbardziej dochodowym. Drugim powodem było to, że jak wielu, odczuwają skutki strajku scenarzystów i chcą ten czas poświęcić na dopracowanie szczegółów. Zmiany te nie wpłyną na produkcje ostatnich dwóch filmów.

Albus DumbledoreAlbus Dumbledore

Reżyserem Księcia Półkrwi jest David Yates. Reżyserował on również poprzednią część, a Warner Brothers zatrudniło go już do ekranizacji ostatniej części sagi, która podzielona zostanie na dwie części (premierę planuje się na 2010 i 2011). Filmem interesował się sam Guillermo del Toro, który jednak musiał zrezygnować z powodu prac nad nowym Hellboy’em. Scenariusz, tak jak w przypadku poprzednich części napisał nominowany do Oscara za Wonder Boys Steve Kloves. Poprawki naniosła Joanne Rowling. Scenografią zajął się wielokrotnie nominowany do Oscara Stuart Craig. Tym razem muzykę skomponował Nicholas Hooper w oparciu o wcześniejsze kompozycje Johna Williamsa. W poprzedniej części oglądaliśmy zdjęcia wspaniałego Polskiego operatora – Sławomira Idziaka. Tym razem zastąpi go Bruno Delbonnel, doceniony i dwukrotnie nominowany do Oscara za Amelię i Bardzo długie zaręczyny. Producentami obrazu są David Barron i David Heyman, a współproducentem Lionel Wigram. Obraz kręcono w Angli i Szkocji. Zimowe sceny dokręcono w Norwegii.

Film ponownie przeniesie widzów do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. W tym roku Harry ma z Dumbeldorem prywatne lekcje, w czasie których – błądząc po wspomnieniach – badają przeszłość Voldemorda. Dzięki wspomnieniu Horacego Slughorna, odkrywają, iż Voldemort po zaatakowaniu Harrego nie zginął dzięki swoim horkruksom, w których poukrywał cząstki swojej duszy. Nigdzie, nawet w Hogwarcie nie jest już bezpiecznie. Dumbledore przygotowuje Harrego do ostatecznej walki z Czarnym Panem, która prędzej czy później nadejdzie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Grzegorz_Borowiecki 2008-08-16

no przynajmniej chyba sie wyrobie z czytaniem :) ale ogolnie szkoda, bo im szybciej tym lepiej !

Trikster 2008-08-15

Craig chyba ze trzy razy tego oscara zdobył, nie był tylko nominowany.

Timothy – no szkoda …

Timothy 2008-08-15

trochę szkoda…

Proszę czekać…