The Dark Knight Returns 0

Pojawił się pierwszy plakat kontynuacji Mrocznego Rycerza i informacja o przeciwniku Batmana!

Oczywiście jest to żart ze strony redakcji. Prezentowany przez nas plakat został zamieszczony na jednym z zachodnich serwisów filmowych (www.firstshowing.net). Utalentowany plastycznie czytelnik – o ksywce Hilander – w ten sposób wyobraża sobie wygląd plakat promującego kolejną część przygód Batmana.

Jak łatwo zauważyć autor bezpośrednio nawiązuje do stylu jaki został użyty przy promocji The Dark Knight (patrz obok). Mroczny, z wielkim, nerwowo narysowanym znakiem zapytania. Poniżej, widzimy przyozdobioną cyframi parę rąk. Osoby znające choć trochę historię Batmana, od razu powinny się zorientować kto jest cichym bohaterem tego plakatu – oczywiście Riddler, czyli Człowiek Zagadka. Mamy także tytuł i datę premiery – The Dark Knight Returns 2011 – mi taki pomysł odpowiada. A Wam? To tylko świadczy o tym, jak nowe dzieło Nolana oddziałowywuje na fanów. Jeszcze nie umilkły echa tegorocznej premiery, która wciąż ściga się w wyścigu o najbardziej kasowy film wszech czasów, a już niektórzy myślą o następnej części.

The Dark KnightThe Dark Knight

Jeśli jesteśmy już przy gdybaniu, to na początku wato zaznaczyć, że jeszcze żadne konkretne informacje o kolejnych filmowych przygodach Człowieka Nietoperza nie padły. Nie wiadomo nawet, czy na stołku reżysera zasiądzie ponownie Christopher Nolan. Chociaż nie oszukujmy się, Warner Bros. zrobi wszystko, by tak się stało. Co do przeciwników w kolejnej części twórcy w wywiadach powtarzają, że optują za rozwiązaniem, w którym pojawiły by się postacie znane jedynie z komiksów a nie z filmów. Jakiś czas temu w wielu serwisach internetowych usilnie sugerowano, że możemy się spodziewać Johnnego Deppa jako Riddera i Philipa Seymoura Hoffmana jako Pingwina. Pomysł ten choć wspaniały, bo kto by nie chciał zobaczyć na wielkim ekranie takiej plejady gwiazd (dodatkowo jeszcze nie wymienieni: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman), to wciąż jest mrzonką i to na dzień dobry skreśloną przez autorów filmu, gdyż ci dwaj antagoniści już pojawili się w filmach z Batmanem. Z drugiej jednak strony, czyż Człowiek-Zagadka idealnie nie wkomponowałby się w pokręcony klimat jaki zaserwował nam Joker? Patrząc na plakat, sadzę, że największą zagadką byłby dla niego fakt – kto tak naprawdę skrywa się za maską nietoperza? I tu pojawia się Depp; niech tylko spróbuje się wcielić w tą postać tak jak to wspaniale zrobił w Piratach z Karaibów z rolą Jacka Sparrowa. Zostaje nam tylko czekać i utęsknieniem wyglądać kolejnych pojawiających się jeszcze dość oszczędnie informacji o trzeciej części przygód Batka autorstwa Christophera Nolana.

!http://gfx1.fdb.pl/jrb7ds(The Dark Knight 2 )!

Ps. Ostatnio w Internecie pojawił się wywiad z Robertem Downeyem Jr (dla niezorientowanych Tony Stark w Iron Manie), w którym stwierdził, że po obejrzeniu The Dark Knight nie zrozumiał wszystkiego i nie wie do dzisiaj co się stało z bohaterami filmu. Dodał, że osobiście czuje się jak głupek i chyba będzie potrzebował wyższego wykształcenia, by ogarnąć całość. Na koniec stwierdził, że pie**y komiksy DC. No cóż, panie Downey a grał pan tak inteligentnego bohatera, najwidoczniej tylko grał…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Adam_Siennica

Nic nie ma wspólnego.

Po prostu występują ta sama postać :)

Ronaldinho

Tytułu jeszcze nikt oficjalnie nie podawał, ale "The Dark Knight Returns" będzie chyba najbardziej odpowiedni. Plakat fenomenalny, mogłoby go studio kupić. Jeśli chodzi o przeciwników to ja bym chętnie Jokera zobaczył jeszcze, mógłby się w niego Daniel Day-Lewis wcielić (bo coś tam czytałem, że pierwotnie Nolanowie planowali Jokera w trzeciej części), do tego Człowiek-Zagadka i styknie.

To nie jest remake, jest to kontynuacja "Batman – Początek", który jest wizją według Christophera Nolana. W 1989 roku wyszedł "Batman" (z Jokerem) i w 1992 "Powrót Batmana" – to robił Tim Barton, później trzecia część w 1995 "Batman Forever" (reżyseruje Joel Schumacher, Tim Burton jest już tylko producentem), później w 1997 "Batman i Robin" (Tim Burton nie ma nic wspólnego z tym filmem, reżyseruje znowu Shumacher przyczyniając się do upadku filmowego Batmana, dlatego, trzeba było wszystko od nowa zrobić :).

Tomassh Ronaldinho

a ten 'Batman' z 1989 roku nie ma nic wspólnego z 'Mrocznym Rycerzem'?

Tomassh

może mi ktoś wytłumaczyc jak to jest z tym "Mrocznym Rycerzem" – jest to remake, czy całkowicie nowa częśc? Bo o ile pamiętam już kiedyś był film o Batmanie z Jokerem w roli złego charakteru? Za bardzo "Mrocznym rycerzem" się nie intresuje, stąd moje pytanie ;)

Proszę czekać…