The Dark Knight Returns

Pojawił się pierwszy plakat kontynuacji Mrocznego Rycerza i informacja o przeciwniku Batmana!

Oczywiście jest to żart ze strony redakcji. Prezentowany przez nas plakat został zamieszczony na jednym z zachodnich serwisów filmowych (www.firstshowing.net). Utalentowany plastycznie czytelnik – o ksywce Hilander – w ten sposób wyobraża sobie wygląd plakat promującego kolejną część przygód Batmana.

Jak łatwo zauważyć autor bezpośrednio nawiązuje do stylu jaki został użyty przy promocji The Dark Knight (patrz obok). Mroczny, z wielkim, nerwowo narysowanym znakiem zapytania. Poniżej, widzimy przyozdobioną cyframi parę rąk. Osoby znające choć trochę historię Batmana, od razu powinny się zorientować kto jest cichym bohaterem tego plakatu – oczywiście Riddler, czyli Człowiek Zagadka. Mamy także tytuł i datę premiery – The Dark Knight Returns 2011 – mi taki pomysł odpowiada. A Wam? To tylko świadczy o tym, jak nowe dzieło Nolana oddziałowywuje na fanów. Jeszcze nie umilkły echa tegorocznej premiery, która wciąż ściga się w wyścigu o najbardziej kasowy film wszech czasów, a już niektórzy myślą o następnej części.

The Dark KnightThe Dark Knight

Jeśli jesteśmy już przy gdybaniu, to na początku wato zaznaczyć, że jeszcze żadne konkretne informacje o kolejnych filmowych przygodach Człowieka Nietoperza nie padły. Nie wiadomo nawet, czy na stołku reżysera zasiądzie ponownie Christopher Nolan. Chociaż nie oszukujmy się, Warner Bros. zrobi wszystko, by tak się stało. Co do przeciwników w kolejnej części twórcy w wywiadach powtarzają, że optują za rozwiązaniem, w którym pojawiły by się postacie znane jedynie z komiksów a nie z filmów. Jakiś czas temu w wielu serwisach internetowych usilnie sugerowano, że możemy się spodziewać Johnnego Deppa jako Riddera i Philipa Seymoura Hoffmana jako Pingwina. Pomysł ten choć wspaniały, bo kto by nie chciał zobaczyć na wielkim ekranie takiej plejady gwiazd (dodatkowo jeszcze nie wymienieni: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman), to wciąż jest mrzonką i to na dzień dobry skreśloną przez autorów filmu, gdyż ci dwaj antagoniści już pojawili się w filmach z Batmanem. Z drugiej jednak strony, czyż Człowiek-Zagadka idealnie nie wkomponowałby się w pokręcony klimat jaki zaserwował nam Joker? Patrząc na plakat, sadzę, że największą zagadką byłby dla niego fakt – kto tak naprawdę skrywa się za maską nietoperza? I tu pojawia się Depp; niech tylko spróbuje się wcielić w tą postać tak jak to wspaniale zrobił w Piratach z Karaibów z rolą Jacka Sparrowa. Zostaje nam tylko czekać i utęsknieniem wyglądać kolejnych pojawiających się jeszcze dość oszczędnie informacji o trzeciej części przygód Batka autorstwa Christophera Nolana.

!http://gfx1.fdb.pl/jrb7ds(The Dark Knight 2 )!

Ps. Ostatnio w Internecie pojawił się wywiad z Robertem Downeyem Jr (dla niezorientowanych Tony Stark w Iron Manie), w którym stwierdził, że po obejrzeniu The Dark Knight nie zrozumiał wszystkiego i nie wie do dzisiaj co się stało z bohaterami filmu. Dodał, że osobiście czuje się jak głupek i chyba będzie potrzebował wyższego wykształcenia, by ogarnąć całość. Na koniec stwierdził, że pie**y komiksy DC. No cóż, panie Downey a grał pan tak inteligentnego bohatera, najwidoczniej tylko grał…