Tonight is the night.

Warner Bros uspokaja fanów Pottera 0

Przeglądając fora i blogi nietrudno zauważyć, że decyzja o przesunięciu premiery nie spotkała się z aprobatą fanów Pottera. Przedstawiciel Warner Bros przekonuje jednak, że to wszystko w trosce o dobro filmu.

Przypomnijmy, że premiera Harry'ego Potera i Księcia Półkrwi miała się odbyć już w listopadzie, jednak studio postanowiło tą premierę przesunąć aż do lata 2009. Swoją decyzję uzasadnili krótką notką: Wiemy, że okres letni jest najlepszy dla filmów familijnych. Nie ukrywamy, że szyki pokrzyżował nam też strajk. Chcemy rozważyć jeszcze pewne możliwości.

Pierwszy kadr z filmu Harry Potter i Książę Półkrwi 2008Pierwszy kadr z filmu Harry Potter i Książę Półkrwi 2008

Jednak po licznych komentarzach na forach i blogach przedstawiciel Warner Bros wystosował list do fanów przygód młodego czarodzieja.

Wielu z Was pisało do mnie, wyrażając swoje niezadowolenie z powodu przesuniecią premiery nowego Harry’ego na lato 2009.

Zapewniamy, że tak jak Wy kochamy Harry’ego Pottera i nigdy nie pozwolilibyśmy, by filmy te zostały w jakikolwiek sposób skrzywdzone. Przez ostatnie 10 lat dbaliśmy o każdy film, o jego zgodność z książką, jak tylko mogliśmy.

Decyzja o przeniesieniu Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi nie została podjęta pochopnie i absolutnie nie mieliśmy na celu zdenerwować fanów Harry’ego Pottera. Wiemy, że to Wy mieliście wpływ na tą serię. To Wy ją uczyniliście taką, jaką jest. Dziękujemy Wam zarazem za Wasz entuzjazm i Wasze wsparcie.

Jednak spójrzie na jasną stronę: dzięki opóźnieniu Księcia Półkrwi będziecie czekać tylko 2 lata na pierwszą część Insygniów Śmierci, która pojawi się na ekranach kin w listopadzie 2010.

Więc tak, będziemy musieli poczekać trochę dłużej na Księcia Półkrwi, jednak czekanie na Insygnia Śmierci skróci się do około 18 miesięcy. Bardzo mi przykro, że Was rozczarowaliśmy, ale wierzę, że to, co mamy zamiar zrobić będzie warte tego oczekiwania.

Alan Horn
Prezes zarządu,
Warner Bros.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Filip_Borkowski

a owszem dzięki wielkie :)

Anonimowy

Jest błąd w newsie, zamiast sierpnia powinnien być chyba listopad

Proszę czekać…