Kabaret Mumio wkrótce w kinach 0

Już od 17 marca na ekranach kin będzie można obejrzeć film Hi Way, którego scenariusz napisali członkowie kabaretu Mumio. Popularni kabareciarze odegrali również główne role w nowym filmie, więc zapowiada się niezła zabawa.

Film przedstawia losy dwóch początkujących filmowców-nieudaczników. Reżyser Jaco (Jacek Borusiński) i operator Pablo (Dariusz Basiński) jadą zrealizować wywiad z pewnym nudnym biznesmenem. W trakcie podróży opowiadają sobie o swoich kinowych fascynacjach i marzeniach.

fot. Kino Światfot. Kino Świat

Pierwszy pokaz Hi Way odbył się w połowie stycznia w łódzkim kinie Charlie, gdzie pokazano roboczą wersję bez muzyki i efektów specjalnych. Producenci chcieli poznać reakcje widzów przed sfinalizowaniem prac. Opinie widzów był podzielone, co twórcy uznali za dobry znak.

Prace nad scenariuszem rozpoczęły się dwa lata temu. Reżyserią zajął się Jacek Borusiński, ale wsparli go współpracownicy z Mumio: Dariusz Basiński i jego żona Jadwiga oraz profesjonaliści – Jarosław Stypa (drugi reżyser) oraz Bogumil Godfrejow (operator). Zdjęcia realizowano w Krakowie oraz w Katowicach.

Kabaret Mumio zyskał sławę dzięki połączeniu absurdalnego humoru z teatrem. Milionom telewidzów kojarzy się z reklamą jednego z operatorów telefonii komórkowej. Takie określenia jak – kopytko, ręce dowale na stałe weszły do codziennych powiedzonek. Czy uda się odnieść sukces i narodzi się nowa tradycja w branży kabaretowej przekonamy się już niebawem? Być może już za jakiś czas w kinach zamiast Pawła Deląga będziemy oglądać bohaterów rodem z kabaretu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

selig

Spodziewam się ostrego łomotu. Mumio mocno rządzi, myślę, że jeśli w pełnometrażowym obrazie utrzymają poziom krótkich form, z których ich znamy, będzie ubaw po pachy.

Alpinus

Było by swietnie bo na pewno bedzie lepsze niz jakiekolwiek komedie. :)

Proszę czekać…