Stiller upolował króliczka

Króliczek playboya nie wytrzymał presji Bena Stillera, Statham toczy swój śmiertelny wyścig, a Batman ucieka.

Piątkowy sukces komedii Anny Faris, która podczas otwarcia zarobiła 5.8 mln $ nie okazał się wystarczający by odeprzeć komedię z Benem Stillerem, Jackiem Blackiem i Robertem Downey Jr. The House Bunny zarobił 15.1 mln $ w 2,714 kinach, podczas gdy podbiły stawkę do Jaja w Tropikach 16.1 milionów $ , gromadząc tym samym pulę 65 mln $ zarobionych w ciągu dwóch tygodni. Patrząc na pokaźną filmografię Anny Faris jest to dość pokaźny wynik.

Death Race 2008Death Race 2008

Na trzecim miejscu uplasował się remake filmuRogera Cormana pt. Death Race reżyserii Paula W.S. Andersona. Obraz na piątkowej premierze zgromadził spore jak dla kategorii wiekowej, 4,855 milionów $ , zamykając tydzień z wynikiem 12,3 milionów $ zarobionych w zaledwie 2,5 tysiącach kin.

37% spadek zanotował Mroczny Rycerz wypadając tym samym poza podium. W swoim szóstym tygodniu, obraz Christophera Nolana zarobił zaledwie 10 milionów $ , co jest połową dorobku zebranego przez Titanica Jamesa Camerona w tym samym czasie. Mimo wszystko film obecnie znajduje się na drugiej pozycji w rankingu wszechczasów pod względem przychodów na terenie USA z wynikiem 489,179,000 dolarów .

Piąte miejsce, 61% spadek, 25 mln z czego 5.5 mln $ zarobione w bieżącym tygodniu odnotowały Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów. Osobiście nie cieszy mnie taki wynik. Miała to być tylko bajka do telewizji ale przecież to Star Wars! Jakim cudem do kin poszło tak mało amerykanów?

Z niższym o 60 tysięcy wynikiem, na szóstym miejscu znalazła się komedia Davida Gordona Greena Pineapple Express . W trzy tygodnie obraz zarobił blisko 75 milionów $ , co jest niebywałym sukcesem jak na film o tak małym budżecie.

Siódmą pozycję zajęły Lustra z Keiferem Sutherlandem na czele. Zarobki filmu spadły o blisko 50% , dając tygodniowy wynik równy 4,875 tysięcy dolarów . Po dwóch tygodniach na koncie filmu znajduje się nieco ponad 20 milionów $ , czyli wynik całkiem przyzwoity.

Ósme i dziewiąte miejsce nieomal egzekwo zajął The Longshots i Mamma Mia! zarabiając po 4.3 milionów $ . Ice Cube (producent zapewne nie świętuje wyników swojego filmu, zwłaszcza że jest to pierwszy tydzień emisji. Hitowa musical kontynuuje dobrą passę zarabiając w szóstym tygodniu łącznie ponad 124 mln $.

Z łącznym wynikiem sięgającym 95 mln $ , stawkę zamyka najnowsze dzieło Roba CoenaMumia: Grobowiec Cesarza Smoka. Przy 50% spadku w tym tygodniu, film zgromadził nieco ponad 4 miliony $.


Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>