Say hello to my little friend ;>

Z cyklu ciekawy serial 0

Rozpoczynamy krótki cykl poświęcony serialowym nowościom. W pierwszej części przeczytacie o Flashpoint i Generation Kill.

FlashpointFlashpoint

Serial przedstawia historię członków Stretegic Response Unit (SRU) – elitarnej jednostki kanadyjskiej policji miejskiej. SRU wkracza do akcji w najbardziej ekstremalnych sytuacjach – odbijają zakładników, reagują na zagrożenia bombowe i aresztują ciężko uzbrojonych kryminalistów. W pracy – poza najnowocześniejszym uzbrojeniem – wykorzystują także swoją intuicję i doświadczenie.

Pilotowy odcinek pt. Scorpio wyemitowano 11 lipca 2008 roku. Oparto go na prawdziwych wydarzeniach, do których doszło w 2004 roku w Toronto.

Reżyserem filmu jest David Frazee, a zagrali:

  • Mark Taylor jako Lewis Young
  • Amy Jo Johnson jako Jules Callaghan
Podczas emisji trzeciego odcinka The Element of Surprise przed telewizorami zebrało się aż 7,60 milionów widzów.

Serial ogląda się bardzo przyjemnie. Dobra fabuła, szybkie zwroty akcji i świetna muzyka to najważniejsze cechy obrazu. Do tej pory pojawiły się 6 odcinków, a z własnego doświadczenia dodam, że Flashpoint z odcinka na odcinek robi się coraz lepszy.

Generation KillGeneration Kill

Generation Kill to 7 odcinkowy serial wyprodukowany przez stację HBO. Opowiada historię specjalnego oddziału zwiadu marines, który w marcu 2003 roku uczestniczy w operacjii Iraqi Freedom .

Serial zrealizowano na podstawie książki reportera magazynu Rolling Stone, który osobiście 'podróżował' z Kompanią Bravo z Pierwszego Batalionu Zwiadowczego. Prawa do realizacji nabyto w roku 2003, jeszcze przed wydaniem książki.

Fabuła serialu zawarta w siedmu odcinkach podąża losami żołnierzy przez pierwsze 40 dni operacji w Iraku. Założeniem serialu ma być realne odwzorowanie wydarzeń, wyzwań i skandali, którym Amerykańscy Marines muszą stawiać czoła.

Budżet filmu jest porównywalny do pieniędzy włożonych w produkcję Kompanii Braci, czyli około 120 milionów dolarów.

Tak jak i w przypadku poprzednich produkcji stacji HBO mamy tutaj do czynienia z dokładną realizacją opartą na rzetelnych faktach, świetnymi zdjęciami i klimatem . Momentami film jest ciężki, momentami zabawny. Należy pamiętać o tym, że serial jest bardzo wulgarny, zwłaszcza gdy na ekranie pojawia się jakiś amerykański świr, pokazujący nam jacy ludzie naprawdę trafiają na tę wojnę.

Zdjęcia do filmu nakręcono w Mozambiku, Namibi i Republice Południowej Afryki . Premierowy odcinek wyemitowano 7 lipca na antenie stacji HBO.

Ogólne wrażenie jest pozytywne. Bardzo się ciesze, że pokazano szerszej publiczności ten Iracki koszmar – zarówny dla samych mieszkańcow jak i Amerykanów. Wszystkm, którzy interesują się tymi wydarzeniami polecam film Bitwa o Irak, w którzym pokazano masakrę Irackich cywilwów w mieście Haditha.

Flashpoint:

Generation Kill:

Wkrótce pojawią się prezentacje kolejnych seriali, dlatego zachęcam do śledzenia wiadomości.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

jacks

podoba mi się pomysł opisywania nowych seriali, czasem można naprawdę dobre "kino" zobaczyć. a tak na marginesie to w temacie popraw "nowością" na "nowościom" żeby nie kuło w oczy :)

Beznickowy

"Flashpoint" mnie zadziwia, bo w sumie nie jest jakiś pomysłowy, to bardzo przyjemnie się go ogląda. Co do tego, że z odcnka na odcinek robi się coraz lepszy, to prawda. Chociaż drugi i trzeci były gorsze od pierwszego. Serial polecam.

A "Generation Kill" jest inny niż "Kompania braci". Jest w stylu "Jarheada", czyli o znudzonych żołnierzach, co nie znaczy, że serial jest nudny. Widać, że HBO nie szczędziło kasy na produkcję.

A odnośnie cyklu to polecam "The Black Donnellys" (niestety NBC zdjęło serial z anteny), "Burn Notice", "John Adams", "Damages", "Mad Men" czy "Fear Itself".

Jednak wrzesień i październik pokażą, co jest w modzie serialowej. Dużo nowych seriali i nowych sezonów zasłużonych seriali. Z nowości to niecierpliwie oczekuję "True Blood" (HBO) – w ogóle w tym cyklu wszystkie seriale HBO i Showtime powinieneś przedstawić.

John Adams naaaaa pewno, gdy tylko obejrzę. Mentalist, In Plain Sight, Fringe, Knight Rider, może Black Donnellys (gdy tylko obejrze). Co do reszty to zobaczymy jak z czasem i co obejrzę. Przewiduje, że 'cykl' będzie pojawiał się raczej w sposób chaotyczny – nie okreslonych odstępach czasu. Czemu? Bo zbliża się wrzesień :/

Proszę czekać…