Konkurs: Z małpami w kosmos

Zakończyliśmy nasz konkurs i prezentujemy listę zwycięzców. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie

Małpy w kosmosieMałpy w kosmosie

Nagrody otrzymują:

Amorek, trifoglio, bazylissa, Poca12, pawelec22.

Prawidłowa odpowiedź to C – Malgor.

Dzisiaj do kin wchodzi wesoła animacja Małpy w kosmosie. Zapraszamy do konkursu z fajnymi nagrodami!

Fabuła filmu Małpy w kosmosie

Ham, wnuk pierwszego szympansa wysłanego w kosmos, prowadzi skromne życie gwiazdy trzeciorzędnego cyrku. Jako małpa armatnia wystrzeliwany jest w niebo ku uciesze gawiedzi, choć sam marzy o szczytniejszych zadaniach. Szansą na spełnienie marzeń okazuje się propozycja Agencji Kosmicznej, która kompletuje drużynę astromałp do ponownego sprowadzenie na Ziemię sondy kosmicznej, zaginionej w czeluściach czarnej dziury. Udział Hama w misji jest sprytnym zabiegiem PR-owym, a jego zamiłowanie do efekciarskich akrobacji gwarantuje sprostanie testom sprawnościowym. Niestety niewybredny humor i ciągła błazenada Hama zniechęcają do niego resztę drużyny – napuszonego kapitana Tytana i nadobną szympansicę Lunę, z którą bohater bezustannie flirtuje.

Gdy statek astro-małp rozbija się na planecie Malgor, Tytan zostaje uwięziony przez zakochanego w sobie Hardkora – kosmicznego tyrana, który przejął kontrolę nad zaginioną sondą oraz społecznością Malgorczyków. W zamian za pomoc w uwolnieniu kapitana, Ham
i Luna obiecują wesprzeć miejscowy ruch oporu w postaci wiecznie znerwicowanej Kilowatt.

Gdy Tytanowi grozi przemienienie w kolejny wulkaniczny posąg w kolekcji wszechwładnego Hardkora, pozostali załoganci przejmują kontrolę nad statkiem i przeprowadzają dramatyczną akcję ratunkową. Na chwilę przed odlotem z nieprzyjaznej planety, dzielny Ham stanie przed trudnym wyborem: czy wracać bezzwłocznie na Ziemię, czy też obalić dyktatora i uczynić wielki krok w dziejach szympańskości? Czy Ham okaże się godnym potomkiem pierwszego małpiego zdobywcy kosmosu?

Pierwsza małpa w kosmosie

Małpy w kosmosieMałpy w kosmosie

„Małpy w kosmosie” żartobliwie nawiązują do samych początków amerykańskiego programu kosmicznego, a konkretniej jego pierwszego bohatera. Nazywany „Johnem Glennem wśród małp”, szympans Ham wystartował z przylądka Canaveral 31 stycznia 1961 i przebył 155 mil, lądując bez szwanku w wodach Atlantyku. W nagrodę za męstwo otrzymał… jabłko.

Niezwykła przygoda Hama rozpoczęła się w Kamerunie. 3-letni szympans został przewieziony z rodzimej równikowej dżungli do ośrodka Alamogordo w górach Sangre de Cristo w Nowym Meksyku. Tam, wraz z 5 innymi wybranymi szympansami, poddanogo gruntownemu szkoleniu, przygotowującemu małpy do kosmicznych misji. Jego imię jest skrótem od nazwy laboratorium Holloman Aerospace Medical Center, mieszczącego się w bazie wojskowej Holloman, gdzie przeprowadzono badania.

Z obawy przed ryzykiem, jakie wiązało się z podróżami w kosmos, NASA postanowiło wysłać w pierwszą misję szympansa, który miałby przetrzeć szlak dla ludzkości. Ham i jego koledzy zostali wybrani ze względu na ich psychologiczne podobieństwo do ludzi oraz wysoki iloraz inteligencji. Szympans wyselekcjonowany do historycznego lotu suborbitalnego Mercury-Redstone miał w trakcie misji obsługiwać dźwignie, co pozwoliło naukowcom sprawdzić aparaturę pokładową w momencie startu, w stanie nieważkości i podczas powrotu na Ziemię.

Pytanie konkursowe:

Małpy w kosmosieMałpy w kosmosie

Na jakiej planecie ląduje statek szympansa wysłanego w kosmos w animacji Małpy w kosmosie?

a) Jowisz

b) Mars

c) Malgor

Nagrody w konkursie:

5 x DVD z filmem Szeregowiec Dolot

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- prawidłową odpowiedź, w temacie e-maila wpisać: Małpy w kosmosie,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na zgłoszenia czekamy do 3.09.2008 do godz. 23.59.

5. Wyniki podamy 4.09.2008 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody zostaną rozlosowanych wśród prawidłowych odpowiedzi spełniających wszystkie punkty regulaminu.