Pogromcy duchów znów wzywani 0

Idąc głównym nurtem trendu Columbia Pictures postanowiła również odgrzać swój hit z lat 80. Jest szansa, że doczekamy się Pogromców Duchów III.

Columbia Pictures zaangażowało producentów wykonawczych The Office, Lee Eisenberga i Gene Stupnitsky do napisania scenariusza Pogromców Duchów, który miałby znów połączyć pierwotną obsadę Harolda Ramisa, Billa Murray'a, Dana Aykroyda, Ernie Hudsona. Negocjacje z aktorami mogą zacząć się dopiero po powstaniu scenariusza.

Pogromcy dychów był najbardziej dochodowym filmem Columbii, do czasu aż wynik pobiły filmy Faceci w czerni a następnie Spider-Man. Pierwsza część Pogromców duchów pojawiła się w 1984 roku, kolejna 5 lat później. Produkcja trzeciej części została uniemożliwona już w fazie negocjacji. Scenarzystami filmu byli Ramis oraz Aykroyd. Obydwie części reżyserował Ivan Reitman.

Film stał się filmem kultowym, jego elementy i symbolika przetrwały do dziś, a piosenkę przewodnią, napisaną przez Ray’a Parkera Jr., potrafi zanucić chyba każdy, kto film w tamtych latach oglądał albo i nie oglądał. Piosenka gościła przez trzy tygodnie na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się singli w USA oraz drugim w Wielkiej Brytanii.

Pojawienie się współcześnie sequela, wpisując się w obecny trend na odgrzewanie filmów, było tylko kwestią czasu.

W grudniu tego roku na rynku gier komputerowych pojawi się wydana przez firmę Sierra Inc., Ghostbusters: The Video Game, gra inspirowana filmem.

Tak dla przypomnienia:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
Czudi 2008-09-05

w tym wypadku pomysł mi się podoba. Gdyby jeszcze dali radę utrzymać klimat plus wsparcie współczesnej technologii i może wyjść coś miodnego

Ronaldinho Czudi 2008-09-05

Akurat chciałbym, aby użyli współczesnej technologii, ale w celu przywrócenia wyglądu tamtych efektów specjalnych.

Ronaldinho 2008-09-05

Jeżeli aktorzy powrócą, to może się uda.

Proszę czekać…