Jesse Eisenberg stara się o polskie obywatelstwo 0

Jesse Eisenberg, którego znamy m.in. z takich produkcji jak The Social Network, czy Iluzja, przyznał w rozmowie z TVN, że ubiega się o polskie obywatelstwo i złożył już odpowiedni wniosek w tej sprawie.

kadr z filmu "Iluzja"

Aktor był gościem tegorocznego kongresu Impact’24. Przemawiając, Eisenberg mówił o swojej głębokiej więzi z Polską. Rodzina Eisenberga pochodzi z Lublina i Krasnegostawu, zaś przodkowie jego żony Anny Strout mieszkali w Łodzi.

W wieku dwudziestu kilku lat obsesyjnie interesowałem się Polską, ponieważ chciałem mieć więź z czymś większym ode mnie samego. Mieszkając w Ameryce, czułem się trochę odizolowany. Moja rodzina jest stąd, rodzina mojej żony jest stąd.

wyjawił Eisenberg

W wywiadzie, który mogliśmy usłyszeć w programie Dzień Dobry TVN, aktor przyznał, że ostatnio spędzał w Polsce dużo czasu z powodu pracy nad filmem Prawdziwy ból, do którego zdjęcia powstawały głównie w naszym kraju. Eisenberg go reżyserował, jest też autorem scenariusza i zagrał główną rolę. Wykorzystał w nim wątki z historii swojej rodziny.

W kolejnych rozmowach m.in. z Głosem Wielkopolskim Eisenberg wyjaśnił, że już zaaplikował o polskie obywatelstwo.

Wniosek złożyłem około dziewięć miesięcy temu. Ponoć wszystkie papiery już przeszły i czekam na finalny podpis. Ważne jest dla mnie aby moja żona i mój syn mogli tutaj (w Polsce – red.) spędzać ze mną więcej czasu. Mam już polski PESEL. Czuję silny związek z tym krajem. Uważam, że historia Żydów i Polaków jest spleciona. Myślę, że obecnie jest źle przedstawiana przez amerykańskich Żydów.

dokończył Eisenberg

Przypomnijmy, że jego najnowszy filmu, czyli Prawdziwy ból światową premierę miał na tegorocznym Festiwalu w Sundance.

Źrodło: TVN/notesfrompoland

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…