"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Najciekawsze nowości na DVD 0

Zobacz, jakie nowości pojawią się w sklepach w tym miesiącu. Specjalnie dla was opisujemy 10 najciekawszych.

W tym tygodniu rozpoczynamy nowy cykl, który będzie pojawiał się zawsze na początku miesiąca. Z każdym miesiącem będziemy przyglądać się nowością, jakie pojawiają się na DVD, spośród których wybierzemy 10 najciekawszych propozycji. Dzięki temu będziecie mieli możliwość łatwiejszego wyboru w ewentualnych zakupach. Zachęcam do zapoznania się z naszymi propozycjami.

+ Agnieszka Holland (Dystrybucja: Wydawnictwo Telewizji Kino Polska)

Jedna z najciekawszych nowości, jakie będą dostępne w sklepach. Po raz pierwszy jest okazja przyjrzenia się pierwszym filmom tej wybitnej polskiej reżyserki. Wśród filmów, jakie znajdą się na 4 krążkach są Zdjęcia próbne (pierwszy fabularny film reżyserki), Gorączka, Aktorzy prowincjonalni oraz Kobieta samotna. Filmy, dzięki którym aktorka została doceniona na całym świecie. Nurtowo zbliżone do kina moralnego niepokoju, które tak powszechne było wśród filmów wydawanych w latach 70tych, 80tych.

Agnieszka HollandAgnieszka Holland

+ Aż poleje się krew (Dystrybucja: Imperial CinePiX)

Laureat dwóch Oscarów (za najlepszą rolę męską oraz zdjęcia) tym razem dostępny na DVD. Film dość trudny w odbiorze, ale bardzo ciekawie zrealizowany. Można doszukać się ukrytego przesłania mówiącego o szkodach, jakie może wyrządzić chorobliwa ambicja. Moją uwagę wzbudziło świetne odkrycie przed widzami trudy pracy pierwszych platform naftowych, w których wypadki często się zdarzały. Warto obejrzeć również choćby dla odtwórcę głównej roli Daniela Day-Lewisa, który zagrał fenomenalnie.

Aż poleje się krewAż poleje się krew

+ Batman. Rycerz Gotham (Dystrybucja: Galapagos)

Sześć filmów anime skierowanych dla fanów Batmana, dzięki którym będzie okazja do uzupełnienia wiedzy zdobytej poprzez Mrocznego Rycerza. Każdy odcinek stworzony przez innego reżysera i innego scenarzystę, przez co stylistycznie mogą się różnić. Osobiście polecam wszystkim, dla których Batman jest najciekawszą postacią komiksową i dla których filmy nie muszą być bardzo ambitne. Wśród dodatków możemy znaleźć komentarze i zwiastuny.

Batman. Rycerz GothamBatman. Rycerz Gotham

+ Chłopiec z Marsa (Dystrybucja: Galapagos)

Jeden z ciekawszych filmów obyczajowych ostatnich lat. John Cussack jako samotny mężczyzna opiekujący się 6-letnim chłopcem twierdzącym, iż pochodzi z marsa. Ciepły, rodzinny film o samotności i trudnych relacjach międzyludzkich świetnie zrealizował Menno Meyjes. Obraz ten przepadł zarówno w Amerykańskich kinach. U nas nawet nie był wyświetlany. Szkoda, bo to naprawdę wartościowa produkcja, która przez długo pozostanie w pamięci.

Chłopiec z MarsaChłopiec z Marsa

+ Outlaw (Dystrybucja: Vision)

Brytyjska produkcja mówiąca o próbie własnego wymierzania sprawiedliwości przez obywateli. Twórca, ?Footbal Factory tym razem pokazuje nam, do czego może doprowadzić działanie poza prawem. Typowo angielski film o brutalnym zderzeniu praworządnych obywateli z coraz bardziej bezkarnymi gangsterami. Fanów kina typowego dla reżysera na pewno specjalnie nie będzie trzeba przekonywać innym polecam obejrzenie najbardziej kontrowersyjnego filmu na wyspach.

OutlawOutlaw

+ Mumia. Wydanie Specjalne (Dystrybucja: TIM Film Studio)

Dwie pierwsze części przygód łowcy mumii Ricka O’Connella z udziałem Brendana Frasera i Rachel Weisz. Wydany jako dodatek do kinowej odsłony Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka. Warto zwrócił uwagę na cykl, który był godnym kontynuatorem filmów przygodowych, przy którym każdy będzie się dobrze bawił. Dwie pierwsze części filmu warto obejrzeć dlatego, że zarówno bawi jak i zaskakuje, przepis na filmowy sukces. Poza znanymi dodatkami dodano podsumowanie całego dwuczęściowego cyklu oraz zapowiedź do trzeciej części.

Mumia - Wydanie SpecjalneMumia - Wydanie Specjalne

+ PS. Kocham cię (Dystrybucja: Monolith)

Produkcja Richarda LaGravenese'a może nie jest filmem genialnym, ale spokojnie można go obejrzeć wieczorem. Romantyczny film opowiadający o bolesnym okresie upierania się z tragedią. Nieco banalnie brzmi wysyłanie listów zza grobu (napisane wcześniej jeszcze przed śmiercią), które mają na nowo pokazać sens życia dla młodej wdowy. Widać wysiłki reżysera, aby film nie był kolejnym melodramatem ze szczęśliwym zakończeniem jednak niezbyt udane. Szczególnie polecam ciekawą kreacje aktorską Hillary Swank, która wpisuje się w pamięć.

PS. Kocham cięPS. Kocham cię

+ Ogród Luizy (Dystrybucja: TIM Film Studio)

Marcin Dorociński znany wszystkim z mocnej kreacji w PitBullu tym razem zechciał zagrać w kinie coś ambitniejszego. Dzięki reżyserowi Maciejowi Wojtyszko udało się to, choć film nie powala na kolana. Opowieść o gangsterze zakochującym się w psychicznie chorej dziewczynie mogłoby być o wiele ciekawsze gdyby pozbyto się wszystkich uproszczeń rodem z telewizyjnych kryminałów z przestępczością zorganizowaną. Niestety najwyraźniej zabrakło zdecydowanie czy zrobić film dla mas czy jednak coś ambitniejszego. Polecam jednak obejrzeć bo mamy szansę ujrzeć wysoki kunszt aktorski tak ostatnio rzadko spotykany.

Ogród LuizyOgród Luizy

+ Dr House – Sezon 1 (Dystrybucja: TIM Film Studio)

Nareszcie do sklepów trafia DVD z pierwszym sezonem tego genialnego serialu. Opowieść o nieprzyjacielskim doktorze House’a to pomysł oraz jego współpracownikach to pomysł świetny. Niech się schowają lekarze z Leśnej Góry czy z ostrego dyżuru dziś na ekranach telewizorów króluje House. Co ciekawe to pierwszy serial, który jako głównego bohatera zrobił osobę, którą z jednej strony lubimy za inteligencje, dziwactwa oraz przewrotne poczucie humoru a z drugiej zazdrościmy takiej szczerości. W Stanach nad fenomenem tej postaci piszę się prace doktorskie. Bo mimo swoich wad czy nie każdy z nas chciałby się leczyć u takiego doktora?

Dr House - Sezon 1Dr House - Sezon 1

+ Tybet: Trylogia buddyjska (Dystrybucja: AP Manana)

W zalewie superprodukcji Amerykańskich rzadko zdarza się tak ciekawy kąsek jak dokumentalna opowieść o Tybecie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, jaką jest okupacja Tybetu przez Chiny, dzięki tej trzy częściowej kompendii wiedzy na DVD jest możliwość zapoznania się z tym, co już stracono. Całość podzielono na trzy części: pierwsza opowiada o historii, Dalejlamy i buddyzmie, druga to próba ukazania mistycyzmu filozofii tego kraju natomiast trzecia pokazuje górskie życie mnichów i zwykłych chłopów. Całość robi spore wrażenie.

Tybet - TrylogiaTybet - Trylogia

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

juskowiak 2008-09-09

Bardzo dobre kino.

Anonimowy 2008-09-09

Z tych pozycji , z chęcią obejrzałbym Chłopca z Marsa

Przemek 2008-09-09

Ooooo :):D, super pomysł, tego mi właśnie brakowało :)

Proszę czekać…