Zwiastun The Soloist 0

Pojawiła się zapowiedź nowego filmu twórcy Pokuty i Dumy i Uprzedzenie z Foxxem i Downeyem Jr.

Pojawił się pierwszy zwiastun filmu The Soloist, który od początku musi wzbudzać zainteresowanie. Otóż reżyserem jest, będący ostatnio w niesamowitej formie, Joe Wright – twórca Oscarowych Dumy i Uprzedzenie oraz Pokuty.

The SoloistThe Soloist

Jest to opowieść oparta na faktach o muzycznym geniuszu, Nathanielu Ayersie (Foxx), który na drugim roku studiów na prestiżowej akademii muzycznej Juiliard zaczyna chorować na schizofrenie. W końcu staje się bezdomny na ulicach centrum L.A., gdzie gra na skrzypcach i wiolonczeli. Dramat opowie o relacji pomiędzy Stevem Lopezem (Downey Jr.), reporterze Los Angeles Times, z muzykiem. Na podstawie jego kolumny w gazecie i książki powstał scenariusz filmu.

A autorką owego scenariusza jest Susannah Grant, nominowana do Oscara za Erin Brockovich. Już mamy dwa powody, dla których można sądzić, że będzie to wielki i niezapomniany obraz. Warto zaznaczyć, że muzyka w tym filmie będzie niesamowicie istotny elementem, więc trzeba prawdziwego mistrza. Kompozytorem jest stały współpracownik reżysera, Dario Marianelli, zdobywca Oscara za Pokutę, która przez wielu znawców muzyki filmowej była uważana za najlepszy score roku.

Za zdjęcia odpowiada nominowany za Pokutę, Seamus McGarvey. Po nim można spodziewać się zniewalającej pracy, oby po raz kolejny udowodnił, że jest świetnym operatorem. Za kostiumy odpowiada również nominowana za Pokutę, Jacqueline Durran.

Co do obsady, praktycznie są dwie gwiazdy – Robert Downey Jr, który już ostatecznie powrócił na szczyt aktorstwa po chudych latach i problemach, oraz Jamie Foxx. Czy ta para jest w stanie dać nam niezapomniane kreacje, które będzie wspominać latami? Z całą pewnością mają ku temu predyspozycję.

Premiera 21 listopada 2008 roku.

Czy film sprosta oczekiwaniom i będzie tak wielki, jak się wszyscy spodziewają?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ronaldinho

Bardzo dobry zwiastun, w głównych rolach pierwszorzędna obsada i cała ekipa ciekawa. Będzie coś dobrego.

nathalie

Zwiastun zachęcający x))

Proszę czekać…