Zwiastun Changeling!

Zobacz koniecznie: Mamy pierwszy zwiastun do kolejnej prawdopodobnie Oscarowej produkcji Clinta Eastwooda!

Universal Pictures zaprezezentowało pierwszy oficjalny zwiastun do najnowszego filmu Clinta Eastwooda pt. „Changeling”. Po ostatnich, niesamowitych filmach Sztandar chwały i List z Iwo Jimy śmiało można powiedzieć, że 78-letni reżyser jest w świetnej, filmowej formie.

Changeling 2008Changeling 2008

Tym razem Eastwood przeniesie nas na przedmieścia Los Angeles, w rok 1928. Gdzie Christine żegna się ze swoim synem, Walterem, i wychodzi do pracy. Kiedy wraca do domu, okazuje się że dziecko zniknęło. Parę miesięcy później chłopiec się odnajduje i wraca do domu. Jednak serce Christine podpowiada jej, że to wcale nie Walter.

Obraz uzyskał nominację do Złotej Palmy, na Festiwalu w Cannes, gdzie pojawił się pod angielskim tytułem „The Exchange”. Spekulowano, że pod tym samym tytułem pojawi się w kraju, jednak zarówno studio jak i Eastwood obstają przy pierwotnej wersji – ?Changeling?.

Jak przystało na reżysera tej rangi, Clint zebrał całkiem ciekawą obsadę. W filmie zobaczymy: Angeline Jolie, Johna Malkovicha, Jeffreya Donovana i Michaela Kelly.

Jak powszechnie wiadomo, Clint Eastwood nie robi filmów dla pieniędzy. Robi filmy Oscarowe. Pozwolę przypomnieć wyniki finansowe i Oscarowe, jego poprzednich dzieł:

  • List z Iwo Jimy = $68,673,228 WW (Budżet: $19 mln) (1 Oscar i 3 nominacje)
  • Rzeka tajemnic = $156,822,020 WW (Budżet: $25 mln) (2 Oscary i 4 nominacje)
W amerykańskich kinach film zadebiutuje 31 października 2008 . Niestety tak jak zawsze w przypadku tego typu filmów, polski dystrybutor premierę wyznaczył na 6 lutego 2009 . Poniżej pierwszy zwiastun, który oczywiście mamy jako pierwsi w Polsce!


Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>