Dr House dostaje podwyżkę 0

Hugh Laurie zostanie jednym z najlepiej opłacanych aktorów w telewizji dzięki nowej umowie ze studiem Universal

Jest już gwiazdą najpopularniejszego w USA serialu telewizyjnego. Teraz, Hugh Laurie ma zostać również jednym z najlepiej opłacanych aktorów telewizyjnych w historii. Wszystko to dzięki nowej umowie dotyczącej udziału aktora w kolejnych sezonach serialu Dr House.

W wyniku umowy z producentem studia Universal, wypłata aktora ma sięgać $400,000 za odcinek serialu, lub też przeliczając – $9 milionów za rok. Laurie miałby również otrzymać pewne dochody z tytułu produkcji medycznego hitu, który już we wtorek powraca z piątym sezonem w amerykańskiej stacji FOX. Umowa dokłada do kontraktu aktora kolejny rok, dzięki czemu oczekiwać można, iż będzie on grał w serialu conajmniej do sezonu 2011-2012.

Laurie zaczynał swą rolę w serialu Dr House za ubogą gażę, opiewającą na sumy nie większe, niż pięciocyfrowe. Pierwszą dużą podwyżkę dostał latem 2006 roku, kiedy to zaczęto mu płacić ok. $250,000-$300,000 za odcinek. Wtedy jednak do gaży aktora dołożyła się również stacja FOX. Nie wiadomo czy również i tym razem będzie podobnie.

Listę najlepiej opłacanych aktorów obecnie otwiera odchodzący z serialu CSI: Crime Scene Investigations, William Petersen ($600,000 za odcinek). Tuż za nim plasuje się gwiazda 24 Godzin, Kiefer Sutherland zarabiający niemalże pół miliona dolarów za odcinek.

Podobnie do Jacka Bauera, który stanowi o serialu, również i dr Gregory House jest jednoznacznie utożsamiany z całym serialem. Dzięki roli genialnego, antysocjalnego lekarza, Hugh Laurie na swym koncie zapisał dwa Złote Globy oraz trzy nominacje do nagród Emmy.

Poprzedni sezon Dr House'a gromadził w Stanach przed telewizorami średnio 16.7 miliona widzów, co czyni go drugim najchętniej oglądanym serialem w historii. Pierwsze miejsce przypada serialowi stacji ABC, Gotowe na wszystko.

Przedstawiciele aktora oraz Universal Media Studios odmówili komentarza na temat tej sprawy.

Hugh LaurieHugh Laurie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Andrzej_Rogos 2008-11-01

A według Ciebie co znaczy słowo sezon? Bo jeśli już masz zamiar być taki czepliwy to wiedz, że to semantycznie to właśnie to drugie użycie słowa "sezon" jest nieprawidłowe (vide "drugi sezon serialu").

piwo_war 2008-11-01

"Umowa dokłada do kontraktu aktora kolejny rok, dzięki czemu oczekiwać można, iż będzie on grał w serialu conajmniej do sezonu 2011-2012."
Będzie 2012 sezonów? ;O

Andrzej_Rogos 2008-09-13

Pozwolę się nie zgodzić. Może nie w całej rozciągłości, bo chyba jednak zgodzę się z tym, że "Przyjaciele" byli bardziej popularni, ale "House" jest znany na całym świecie i niesamowicie popularny. W Polsce jego fenomen rozpowszechnia się dopiero teraz, dlatego że dopiero rok emitowany jest w telewizji publicznej :)

Michal_Dajer 2008-09-12

Wolfie ale zauważ jeszcze taką sprawę, iż "Przyjaciele" byli bardzo popularni również zagranicą a jak na razie House aż takiej popularności nie ma. Osobiście bardzo lubię ten serial i nie mogę się doczekać kiedy będzie można oglądać 3 sezon u nas w kraju.

Anonimowy 2008-09-12

o ile CSI może istnieć bez Petersena, o tyle House bez Louriego nie, to on jest siła napedowa tego serialu, dziwi mnie troche , zwazywszy na popularność wciąż niska stawka dla aktora, jak sobie przypominam aktorzy z Przyjaciół za ostatni sezon dostawali po milionie każdy.

Proszę czekać…