Dr House dostaje podwyżkę

Hugh Laurie zostanie jednym z najlepiej opłacanych aktorów w telewizji dzięki nowej umowie ze studiem Universal

Jest już gwiazdą najpopularniejszego w USA serialu telewizyjnego. Teraz, Hugh Laurie ma zostać również jednym z najlepiej opłacanych aktorów telewizyjnych w historii. Wszystko to dzięki nowej umowie dotyczącej udziału aktora w kolejnych sezonach serialu Dr House.

W wyniku umowy z producentem studia Universal, wypłata aktora ma sięgać $400,000 za odcinek serialu, lub też przeliczając – $9 milionów za rok. Laurie miałby również otrzymać pewne dochody z tytułu produkcji medycznego hitu, który już we wtorek powraca z piątym sezonem w amerykańskiej stacji FOX. Umowa dokłada do kontraktu aktora kolejny rok, dzięki czemu oczekiwać można, iż będzie on grał w serialu conajmniej do sezonu 2011-2012.

Laurie zaczynał swą rolę w serialu Dr House za ubogą gażę, opiewającą na sumy nie większe, niż pięciocyfrowe. Pierwszą dużą podwyżkę dostał latem 2006 roku, kiedy to zaczęto mu płacić ok. $250,000-$300,000 za odcinek. Wtedy jednak do gaży aktora dołożyła się również stacja FOX. Nie wiadomo czy również i tym razem będzie podobnie.

Listę najlepiej opłacanych aktorów obecnie otwiera odchodzący z serialu CSI: Crime Scene Investigations, William Petersen ($600,000 za odcinek). Tuż za nim plasuje się gwiazda 24 Godzin, Kiefer Sutherland zarabiający niemalże pół miliona dolarów za odcinek.

Podobnie do Jacka Bauera, który stanowi o serialu, również i dr Gregory House jest jednoznacznie utożsamiany z całym serialem. Dzięki roli genialnego, antysocjalnego lekarza, Hugh Laurie na swym koncie zapisał dwa Złote Globy oraz trzy nominacje do nagród Emmy.

Poprzedni sezon Dr House'a gromadził w Stanach przed telewizorami średnio 16.7 miliona widzów, co czyni go drugim najchętniej oglądanym serialem w historii. Pierwsze miejsce przypada serialowi stacji ABC, Gotowe na wszystko.

Przedstawiciele aktora oraz Universal Media Studios odmówili komentarza na temat tej sprawy.

Hugh LaurieHugh Laurie