"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Wstrząsy wyróżnione 0

Komediowy horror Rona Underwood polecają użytkownicy fdb.pl. Film jest pierwszym, który otrzymał wyróżnienie DKF.

Pierwszym filmem wyróżnionym przez Dyskusyjne Koło Filmowe powstałe przy fdb.pl są Wstrząsy w reżyserii Rona Underwooda. Historia dwójki przyjaciół, którzy przy pomocy studentki sejsmologii walczą z tajemniczymi stworami żyjącymi w ziemi a które pożywiają się ludźmi.

Większość użytkowników głosująca na ten film zgodnie podkreśla, iż jest to film godny polecenia. Jak słusznie zauważył użytkownik Wolfie film jest jednym z najlepszych gatunków komedio-horror/monster movie. Zwracano szczególną uwagę na ciekawą akcje oraz namacalność stworów, przez co podziemny potwór był bliższy.
Czy jest to film, który zasługuje na miano nagrody? Jeśli oceniać pod względem jakościowym ten film to jak najbardziej przeszedł próbę czasu mimo, iż w dzisiejszych czasach nie robi piorunującego wrażenia. Choć stworzono go w 1990 roku nadal robi duże wrażenie. Wiele osób z przyjemnością powraca do produkcji wspominając lata młodości oraz strach, jaki wywoływało oglądanie potworów z ziemi. Dlatego też nie dziwi fakt wyróżnienia tej produkcji.

Pojawiły się również głosy uznające ten film za całkiem zwyczajny. Choć takich wypowiedzi nie było zbyt wiele.

Ideą powstania Dyskusyjnego Koła Filmowego przy fdb.pl jest promowaanie ciekawych produkcji, czasami niezbyt popularnych przez użytkowników serwisu. Jest to również próba zaangażowania wszystkich użytkowników do aktywniejszego uczestnictwa w życiu strony. Zachęcamy wszystkich do udziału w zabawie, która naszym zdaniem jest bardzo szczytna. Idea powstała dzięki propozycji użytkownika Wolfie, a obecnie pieczę nad całością sprawuje Beznickowy.

Wstrząsy 1990Wstrząsy 1990

Więcej o DKF fdb.pl i samym kinematografie możesz przeczytać TUTAJ.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Czudi

Teraz jest ładnie:D
Pomysł jest dobry dlatego, że angażuje ludzi i powoduje, że coś się dzieje. Wolfie wykazał się kreatywnością, Beznickowy wprowadził pomysł w życie i to cała prawda.
Jest jeszcze sprawa techniczna – nie ma logo kinematografu na stronie filmu, a być powinno
Najlepiej gdyby ten symbol był odsyłaczem do dyskusji o filmie, niezależnie od tego czy film został wyróżniony czy nie; taki który nie przeszedł mógłby mieć przekreślony przekreślone logo, coś jak w Pogromcach duchów

chlopaki to wasze dzielo :) wiec sie zdecydujcie ;) jak zwykle ojcow jest najwiecej :) dla mnie wymyslila to spolecznosc fdb a pokierowal tym beznickowy pod czujnym okiem nie anagazujacego sie i stojacego z troche z boku Wolfiego :)

Anonimowy Grzegorz_Borowiecki

No tak chłopak tylko wymyślił pomysł, dokładnie go opisał aby pomysł działał dobrze,, przekonał innych i wybrał osobe, która pokierowała DKF-em, gdy redakcja olała pomysł, ale nadal Grzegorzu uważasz ze wolfie jest mało zaangażowany, to już naprawdę nie wiem co musiałby zrobić ten wolfie, aby uznać go za zaangażowana osobę.

Ojców nie jest wiele, nie wymyśliła tego społeczność fdb. To pomysł tylko i wyłącznie Wolfiego i to on być powinien… "prezesem honorowym" z tej racji, że nie chce być prezesem głównym ani tym kierować, bo chyba zbyt bardzo go do boli, że jak zwykle 'góra' to wszystko olewa.

Czudi

niezbyt popularnych przez użytkowników serwisu – może wśród;)
Trzeba poprawić info o pomysłodawcy!

majak01

Bohaterowie filmu nie są braćmi. A pomysł powstania kinematografu, o ile sie nie mylę, wymyślił Wolfie.

Ronaldinho majak01

Poważne błędy.

I trochę nie podoba mi się ten tekst: "Jeśli oceniać pod względem jakościowym film jak najbardziej przeszedł próbę czasu. Choć stworzono go w 1990 roku nadal robi duże wrażenie." Tak to raczej można napisać o filmie z lat 70’.

Proszę czekać…