Tom Cruise zagra kowboja?

Tom Cruise, który w swojej karierze grał już m.in. samuraja, lotnika, barmana, młodego prawnika, agenta sportowego, wampira, komisarza, kierowcę a teraz chce zagrać kowoboja. Ostatni raz w roli kowboja widzieliśmy go w małej roli 18 lat temu w Młodych Strzelabach. Teraz jest zainteresowany zagraniem w nowej wersji klasycznego westernu 15.10 do Yumy.

Wiele osób ma jeszcze w pamięci ostatnią rolę Tom’a Cruisa i jego walkę z kosmitam, a aktor szykuje kolejną porcję mocych wrażeń dla swoich fanów. Pierwowzór z 1957 roku opowiada o szeryfie zdesperowanym do przyprowadzenia złoczyńcy przed oblicze prawa. Wystąpili w nim Glenn Ford i Van Heflin.

Tom CruiseTom Cruise

Autorami scenariusza nowej wersji są Michael Brandt i Derek Haas. Reżyserem filmu będzie Stuart Beattie a produkcją zajmie się jego żona – Cathy Konrad.

Tom Cruise wprawdzie jeszcze nie spotkał się z reżyserem, ale jest bardzo zainteresowany scenariuszem. Aktor przyznał również, że stara się o rolę w dramacie Two Minutes to Midnight. Główny bohater filmu musi odnaleźć porwaną żonę do godziny 11:58 albo się zabić. Obecnie pracuje na planie produkcji Mission: Impossible 3, którą w polskich kinach zobaczymy w maju tego roku.