Iron Man 2 - pierwsze informacje 0

Z okazji zbliżającej sie premiery wydania Iron Mana na DVD (30 wrzesień) reżyser filmu Jon Favreau ujawnił kilka informacji odnośnie kolejnej części przygód Tonego Starka.

Mimo, że wszystko jest jeszcze w fazie wstępnego projektu, twórca filmu i jego współpracownicy mają już ogólny zarys jak wszystko będzie wyglądać:

Jon Favreau/Iron ManJon Favreau/Iron Man

- cały cykl ma być trylogią. Początek historii już widzieliśmy i teraz fabuła będzie kontynuowana w części drugiej, a jej finał zobaczymy w trzeciej. Wszystkie filmy będą ze sobą ściśle powiązane.

- wszyscy aktorzy: Robert Downey Jr. (Tony Stark/Iron Man), Gwyneth Paltrow (Pepper Potts) i Terrence Howard (James Rhodey Rhodes) pojawią się kolejnym filmie i są entuzjastycznie nastawieni do pracy na planie. Możliwe jest nawet, że sam Favreau ponownie wcieli się w postać ochroniarza i szofera Starka – Hogana.

- Robert Downey Jr. chętnie zgłasza proMandarinpozycje odnośnie postaci głównego bohatera, które zostaną wzięte pod uwagę przy pisaniu nowego scenariusza

- w filmie pojawi się nemezis Iron Mana – Mandarin. Obecnie Favreau stara się znaleźć sposób na to jak przedstawić w miarę realistycznie tą postać w świecie zaawansowanej technologii Tonego Starka. Mandarin, choć jest równie uzdolniony jak główny bohater, to swoją siłę głównie opiera na kontroli własnego ciała i energii duchowej oraz na dziesięciu magicznych pierścieniach o energetycznych mocach. W pierwszej cześci postać ta już zaistniała poprzez terrorystyczną organizację Ten Rings. Prawdopodobnie Mandarin nie zostanie objawiony jako główny czarny charakter w dwójce, ale namiesza wystarczająco dużo by zostać najgroźniejszą postacią w części trzeciej.

- reżyser odniesie się także do obecnej sytuacji politycznej na świecie i jest szansa, że pojawią się zmechanizowani rosyjscy agenci Crimson Dynamo

MandarinMandarin

- możliwe, że pojawi sie także element alkoholowych problemów Starka znanych z serii komiksów Demon in a Bottle, gdzie w roli Iron Mana zastępował go przyjaciel James Rhodes. Nawet, gdyby ten watek nie zaistniał to James Rhodes pojawi się o wiele częściej niż w pierwszym filmie jako War Machine

- korzystając z tego, że powstał już Hulk, będzie Iron Man 2, planowany jest Kapitan Ameryka, Thor oraz The Avengers scenarzyści będą starali się nawiązać do wydarzeń w innych produkcjach wiedząc, że wszystko rozgrywa się w jednym uniwersum Marvela (podobnie jak było w The Incredible Hulk na końcu filmu)

- historią będzie dalej utrzymana w lekkim tonie z dystansem jaki prezentował Robert Downey Jr.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

piwo_war

Będzie to przedstawione w filmie "The Avengers"
http://en.wikipedia.org/wiki/Avengers_(comics))
Dlatego oczekuję tego filmu z niecierpliwością :D

Beznickowy

Oglądając końcówkę "Hulka" zastanowiło mnie, czy będzie połączenie tych superbohaterów w jednym filmie. I wygląda na to, że można się tego spodziewać.

Proszę czekać…