J.K. Rowling chce uśmiercić Pottera 0

J.K. Rowling zastanawia się nad zabiciem Harry'ego Pottera w siódmej książce o jego przygodach. Brytyjska pisarka obawia się, że jeśli jej dzieło nie zostanie definitywnie zakończone, to postać chłopca czarodzieja może zostać wykorzystana przez filmowców. – Zabicie go będzie oznaczało, że po mojej śmierci nie będą mogli sprowadzić go z powrotem – mówiła Rowling. – Jednak wciąż się waham, bo nie chcę zostać zasypana obraźliwymi listami. Do tej pory cztery części przygód Harrego zarobiły w kinach ponad 3,5 miliarda dolarów!

Ekranizacja piątej części z serii, Harry Potter i Zakon Feniksa, wejdzie do kin 13 lipca 2007 roku. Wyreżyseruje ją David Yates. W rolach głównych pojawią się jak zwykle Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint. Oprócz nich w filmie powinni wystąpić także Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Helen McCrory, Afshan Azad, Imelda Staunton, Gary Oldman i Helena Bonham Carter. ( żródło: megafon.pl)

Przypomnijmy, że poprzednie części cieszyły się olbrzymią popularnością na całym świecie. Harry Potter i Kamień Filozoficzny() Harry Potter i Kamień Filozoficznyzarobił 969M dolarów co jest trzecim wynikiem w historii kina. Ostatnia cześć Harry Potter i Czara ognia zarobiła $892M ( 7 miejsce).

Lp Tytuł Rok Zarobił $
1 Titanic 1997 $1840M
2 Władca Pierścieni: Powrót Króla 2003 $1130M
3 Harry Potter i Kamień Filozoficzny 2001 $969M
7 Harry Potter i Czara Ognia() Harry Potter i Komnata Tajemnic 2005 $892M
9 Harry Potter i Komnata Tajemnic 2002 $866M
16 Harry Potter i więzień Azkabanu 2004 $789M
Razem filmy z przygodami Harrego Pottera i jego przyjaciół zarobiły 3,516 miliarda dolarów. Do tego trzeba doliczyć dochody z gadżetów, sprzedaży książek i chyba mamy gotową odpowiedź na pytanie, czy J.K. Rowling odważy się zabić czarodzieja.

Harry Potter i Czara OgniaHarry Potter i Czara Ognia Harry Potter i Czara OgniaHarry Potter i Czara Ognia

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

srebrny

najlepjej niech usmierci wszystkich hehe zreszta nieduzo jej d tego brakuje

Anonimowy

Ale chyba lepiej to zakończyć w wielkim stylu niż ciągnąć w nieskończoność, prawda?

ch4os

A ktos mowil ze nie obcina sie kurze zlotych jaj.

Proszę czekać…