Zakażą kopiowania DVD

Główne amerykańskie wytwórnie filmowe wytoczyły proces twórcy oprogramowania umożliwiającego kopiowanie płyt DVD.

Czołowe amerykańskie wytwórnie filmowe wspólnie wytoczyły proces firmie RealNetworks, producentowi najpopularniejszego oprogramowania umożliwiającego kopiowanie płyt DVD. Powodem procesu jest nieuregulowana kwestia możliwości kopiowania płyt DVD na własny użytek jak to dziś mają posiadacze płyt CD. Według wytwórni filmowych takowego prawa posiadacze DVD nie powinni posiadać.

Rzecznik prasowy RealNetworks poinformował, że jest zdziwiony całym procesem. Zapowiedział również, iż firma zamierza dowodzić w sądzie, iż każdy użytkownik, który zakupił legalnie płytę DVD powinien posiadać prawo jej skopiowania na własny użytek na wypadek przypadkowego zniszczenia jej. Tym bardziej firma RealNetworks zamierza walczyć o takie prawo, iż w przypadku przypadkowego zniszczenia wytwórnie filmowe nie umożliwiają udostępnienia darmowego tego samego produktu, przez co użytkownik będzie narażony na ponowne koszty.

Zdaniem głównych wytwórni filmowych legalizacja takiego oprogramowania w dużym stopniu przyczynia się do rozpowszechnienia pirackich treści w internecie. O tym, jaka będzie przyszłość programów umożliwiających kopiowanie DVD zadecyduje, więc amerykański sąd.

Logo DVDLogo DVD


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux