widoczny tu i tam. hasam.

IV Białostockie Lato Filmów 0

W dniach od 7 do 20 lipca 2006 w Białymstoku rozpocznie się już czwarta edycja Białostockiego Lata Filmów organizowanego przez Kino Pokój. W czasie 2 tygodni zostanie pokazane 50 filmów i odbędzie się 6 imprez towarzyszących.

Białystok powoli rozwija się pod względem filmografii. Te lato będzie można zaliczyć zdecydowanie do udanych, jeżeli chodzi o kino. 30 czerwca odbył się wielki festyn rodzinny z okazji przedpremierowego pokazu Skoku przez płot, gdzie do wygrania była masa nagród, a już za tydzień startuje kolejna filmowa impreza.

Plakat Festiwalu /bialystokonline.plPlakat Festiwalu /bialystokonline.pl

Jedną z imprez będzie 300km OFF'u , w czasie której zaprezentowane zostanie 24 filmów krótkomterażowych (głównie animowanych) studentów Katedry Sztuki przy Politechnice Radomskiej. Filmy te jeszcze nigdzie nie były prezentowane w Polsce, więc taka okazja może się nie powtórzyć. Wstęp na pokazu OFF'u są darmowe i będą odbywać się w holu Kina Pokój codziennie przed pierwszym seansem będą pokazywane 2 filmy. W czasie tej imprezy zostanę zaprezentowane m.in. Ich dwoje Agaty Kosno, Agony Krzysztofa Malinowskiego, Black&White Łukasza Balcerzaka i Muzykanci Katarzyny Pietrzak.

Drugą imprezą jest Bilet do Bollywood: to podróż do egzotycznej krainy muzyki i radości. Zaprezentowane zostaną filmy: Veer-Zaara, Bunty i Babli, Żona dla zuchwałych, Gdyby jutra nie było, Jestem przy Tobie. Oprócz pokazów filmowych w ramach Biletu do Bollywood, kino Pokój przygotowało także prezentację kultury indyjskiej. Na scenie pojawią się zaproszeni goście. Każdy chętny widz będzie miał okazję przymierzyć tradycyjne indyjskie bindu, będzie można także spróbować indyjskiej kuchni. A przed pokazem filmu Gdyby jutra nie było zostanie rozlosowana nagroda główna festiwalu Telewizor + DVD.

Następna przygodą z Bollywood jest Bollywood Night w Klubie Metro. Dyskoteka z muzyką hinduską i nie tylko, po prowadzi ją DJ' Sparky znany z Warszawskich, Lubelskich i Poznańskich klubów muzycznych.

Czwartą imprezą towarzyszącą będą Występy Kabaretów. Jako pierwszy wystąpi Kabaret Polonez z Grodna 7 lipca o godzinie 20:30. Wystep będzie przed jedynym w Polsce przedpremierowym pokazem czeskiej wersji Bridget Jones. Drugim kabaretem będzie Kabaret nie wystąpi, który pokaże swoje skecze 8 lipca o godzinie 20:30 przed seansem Czeskiego snu.

Piąta już imprezą będzie występ jednej z najlepszych białostockich kapeli VIA MISTICA , którzy zadebiutowali na scenie muzycznej swoim debiutanckim krążkiem Under My Eyelids. Strona kapeli: http://viamistica.rockmetal.art.pl/

Ostatnią imprezą towarzyszącą będzie Aukcja Plakatów. Kino Pokój zaprasza wszystkich kolekcjonerów, pasjonatów, amatorów ładnych rzeczy do siebie, gdzie w specjalnym pudle przygotowane są plakaty do aukcji. Wystarczy dać minimum złotówkę (można wiecej) i wybrany plakat jest nasz. Całkowity dochód z aukcji przekazany zostanie na rzecz Hospicjum w Białymstoku przy ul. Jana Sobieskiego.

Nagroda główna to Telewizor + DVD, które jest dla wszystkich, którzy zakupili karnety na IV Białostockie Lato Filmów. Wystarczy wypełnić kupon i wrzucić do pojemnika z napisem karnety.

Ceny:

Bilety pojedyńcze: 10, 11 i 15 zł (zależne od seansu i wieku)

Karnety: 200 zł – na wszystkie filmy; 150 – na 15 wybranych filmów i 50 zł na filmy z cyklu Bilet do Bollywood

Program festiwalu dostępny na stronie: bialystokonline.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

nathalie

ehh szkoda że nie jestem z Białegostoku… :P

Proszę czekać…