Tonight is the night.

Walka z Pięknością (24 WFF) 0

Ocena filmu Piękność oraz zapowiedź kolejnych dwóch filmów 24. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego

Logo WFFLogo WFF

PięknośćPiękność

Piękność to film ze wspaniałym pomysłem , jednak ze słabym scenariuszem i marnym wykonaniem .

W obecnych czasach wygląd jest bardzo ważny. Wiele kobiet, ale także i mężczyzn poddaje się operacjom plastycznym, żeby tylko lepiej wyglądać. Nie trzeba dużo mówić, jak często kończą się takie operacje, tak że najbardziej jest cenione naturalne piękno.

Eun-young jest młodą, piękną dziewczyną. Zawsze, gdy wraca do domu, czeka na nią mnóstwo kwiatów, które otrzymuje od zakochanych w niej mężczyznach. Sama wyraźnie nie wie co z tą pięknością zrobić. Ubiera się prowokacyjnie, ale każdego chłopaka, który do niej zagada, spławia, twierdząc, że takich jak on może mieć na pęczki. Wszystko to, plus jeszcze brutalne doświadczenie gwałtu, sprawia, że dziewczyna chcę zniszczyć swoją urodę.

Twórcą tego bardzo ciekawego pomysłu na film był Ki-duk Kim , wykończenie jednak pozostawił debiutantowi Juhnowi Jaihongowi , który napisał także scenariusz. Niestety dialogi w tym filmie były bardzo drętwe i, choć może to wina różnic kulturowych, często irytowały. Jedyne co można zaliczyć na plus, to gra Su-yeon Cha (główna bohaterka). Cóż jednak z tego, bo gdy widz został lekko wkręcony w film, gdzieś z boku kadru pojawiał się mikrofon i cała sala wybuchała śmiechem.

Nieudany ten film. Zmarnowany bardzo dobry pomysł. Za mało dramatyzmu i za mało realizmu. Szkoda.

A już dzisiaj zobaczę dwa filmy. Jednym z nich będzie zapowiadająca się bardzo ciekawie serbska produkcja Papierowy Książę. Opowieść o zaniedbanej przez rodziców 7-latce – Julii. Pewnego dnia otwiera drzwi podejrzanemu mężczyźnie. Chce on okraść mieszkanie, ale Julia nie pozwała mu na to. Zaprzyjaźniają się. Dziewczynka daje mu paszport ojca. Przez co jej rodzina znajduje się w niebezpieczeństwie. Julia udaje się więc na poszukiwania paszportu.

Papierowy książePapierowy książe

Kolejny film, to hit tegorocznego festiwaluWalc z Bashirem. Animowany, dokumentalny, dramat wojenny, tak gatunkowo określany jest ten obraz. Reżyser Ari Folman, opowiada wraz z animatorami swoje wspomnienia z wojny. Surrealistyczny sposób przedstawienia tego tematu zachwycił już wielu. Nie mogę się więc doczekać tego filmu.

Waltz with BashirWaltz with Bashir

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Agnieszka_Mucha 2008-10-12

Czekamy z niecierpliwością na dalszą relację… :)

Proszę czekać…